29 Eylül 2017 Haber Yayın Tarihi:

Hava alanı yerine ‘HAVA’ aldık

Başbakan Binali Yıldırım, Anitta Otel’de iş adamları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile yaptığı toplantıda, ” Çorum’a hava alanı israftır” dedi. 

Yıllardır her söylemde Çorumlu siyasetçilerinin ha bu gün geldi ha yarın gelecek dediği Hava Alanı işine Başbakan Binali Yıldırım, ” Çorum’a hava alanı israftır’ diyerek son noktayı koydu.

 

Dün Çorum Saat kulesi  yanında yaptığı konuşma sonrasında, vatandaşın sorduğu hava alanı sorusuna  Başbakan Binali Yıldırım, ” Merzifon hava alanı meydanını genişletiyoruz. Mecitözü ilçesinden ulaşımı sağlamak için geniş bir yol yapımı gerçekleştireceğiz. Ulaşım daha hızlı ve kolay olacak.  Merzifon’da hava alanı varken ve çok yakınken Çorum’a hava alanı israftır” dedi.

Çeşitli açılış ve etkinliklere katılmak üzere Çorum’a gelen Başbakan Binali Yıldırım, Anitta Otel’de iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Yaklaşık bir saat kürsüde kalan Başbakan Yıldırım, Çorumluların merakla beklediği tren ve havaalanı konusunda dikkat çeken açıklamalar yaptı. Çorum’un havaalanından daha çok demiryoluna ihtiyacı olduğunu belirten Binali Yıldırım, “Yaklaşık yarım saatlik bir mesafede havaalanı varken Çorum’a havaalanı yapılması gerçekten israf olur” ifadelerini kullandı.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM, ÇORUM’DA KANAAT ÖNDERLERİ VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ. (İSMAİL KABAKDERE - MUHAMMED MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

BU KONUYA ÇOK FAZLA TAKILMAYIN

Çorumluların havaalanı talebini anlayışla karşıladığını, bu konuya çok fazla takılmamak gerektiğini söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, “Eğer siz Çorum olarak böyle bir yatırım yapmak isterseniz yarın sabahtan itibariyle bu konuda her türlü desteği vermeye de hazırım” şeklinde konuştu.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM, KUZEY IRAK’TAKİ REFERANDUMLA İLGİLİ IKYB YÖNETİCİLERİNE SESLENEREK, “GAZA GELMEYİN ARKANIZA GEÇENLER, SIRT SIVAZLAYAN İŞLER TERSİNE GİTTİĞİNDE SİZİ ULU ORTA BIRAKILAR. BU TOPRAKLARDA BİRLİKTE KADERİMİZ ORTAK. GEÇMİŞİMİZ ORTAK. GELECEĞİMİZ ORTAK” DEDİ. (İSMAİL KABAKDERE - MUHAMMED MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

İSMİNİ DEĞİŞTİRİRİZ OLUR BİTER

Başbakan “Çorumlular havaalanı meselesini sürekli gündeme getiriyorlar. Çorum havaalanı meselesini fazla kafaya takmayın, ismini değiştiririz, olur biter. Askeri havaalanı, terminalı küçük, bunlar önemli değil, hallederiz. Merzifon havaalanını bölgesel havaalanı haline getireceğiz. İlerde havaalanı yapmak isteyen olursa da gelsin buyursun yapsın” dedi.

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...