21 Eylül 2017 Haber Yayın Tarihi:

Ahilik Haftası Pir baba da kutlandı

Ahilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde program düzenlendi. Ahilik geleneğinin yansıtıldığı program oldukça beğeni topladı.

Ahilik geleneği yaşatıldı. Bu yıl 30’uncusu kutlanan Ahilik Haftası, Çorum’da törenle kutlandı. Pir Baba Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliğe, Vali Necmeddin Kılıç, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Garnizon Komutan Vekili Jandarma Albay Çetin Öcal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Abdurrahman Başbu, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, CHP İl Başkanı Hasan Suvacı, MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, bazı daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Mehteran gösteresi ile başlayan programda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Necmeddin Kılıç, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından tören, Çorum’a özgü halkoyunları gösterisiyle devam etti. Kafkas Derneği’nin gösterilerinin de yer aldığı törende çıraklık eğitimi okulundan ödül alacak öğrencilere ve Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında okullarda lise düzeyinde şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencileri de ödülleri verildi. Şet kuşatma töreninin izlenmesinin ardından tören, Ahilik pilavı ve yanıç ikramının ardından sona erdi.

Ahilik haftası yürüyüşü gerçekleşti

Ahilik Haftası Çorum’da renkli etkinliklerle kutlandı. Bu yıl 30’uncusu kutlanan Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Ahilik Yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe Vali Necmeddin Kılıç, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, bazı daire müdürleri ve oda başkanları katıldı. Saat Kulesi’nden mehteran takımının marşları eşliğinde Pir Baba Parkı’na kadar yüründü.
IMG_5040

IMG_5030

IMG_5016

IMG_4965

IMG_4957

Düşünceni söyle, yorum yaz...