” Bunları yalnız bırakmayacağım”

Çorumlu Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın mezarının başına içerisinde Kur’anı Kerim, Yasin-i Şerif ve Türk Bayrağı bulunan özel bir kabin yapıldı.

Batman’da PKK’lı teröristler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan 22 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın’ın Osmancık’ta bulunan mezarının başına bir lise öğrencisi tarafından içerisinde Kur’anı Kerim, Yasin-i Şerif ve Türk Bayrağı bulunan özel bir kabin yapıldı. Hatırlanacağı üzere, Çorum’un Oğuzlar ilçesinde yaşayan 17 yaşındaki Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Yılmaz Eren, ilçede bulunan şehit mezarlarının baş tarafında içerisinde Kur’anı Kerim, Yasin-i Şerif ve Türk Bayrağı bulunan özel kabinler yapmıştı.
aybüke öğretmen çorum (3)
ŞEHİT AİLELERİ YALNIZ DEĞİLLER

Şehitlerin unutulmaması için böyle bir projeye imza attığını dile getiren lise öğrencisi Yılmaz Eren, “Amacım şehit ailelerinin yalnız olmadığını göstermek. Onlara destek olmak amacıyla başlattım. Şehitlerimizi bir gün değil her gün hatırlamalıyız. Şehit mezarlarımıza gelen herkes buradan Kur-an-ı kerim veya Yasin-i şerif kitabını alarak şehitlerimizin ruhuna okuyabilecek” dedi.
aybüke öğretmen çorum (4)
BETON ZEMİN ÜZERİNE YAPILIYOR

Bu arada, kabinleri suya, sıcağa ve soğuğa dayanıklı olacak şekilde tasarlayan Eren, kabinlerin yerle temasından etkilenmemesi ve içerisinde Kuran-ı Kerim olduğu içinde yerden yarım metre yüksekliğinde bir beton üzerine yerleştiriyor. Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın mezarının başına konulan bu özel kabin içerisinde de Kur’anı Kerim, Yasin-i Şerif ve Türk Bayrağı bulunuyor.
aybüke öğretmen çorum (5)

aybüke öğretmen çorum (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.