Sağlıkla oyun devam ediyor.Eski hastane hizmette

Yer seçimi ile tepkilerin odağına oturan Erol Olçok Eğitim ve Araştırma hastanesi yetersiz geldi. Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tekrar gündeme alındı.

Çorum’da yapımı tamamlanan yeni hastane nedeniyle içerisi boşaltılan eski hastanede poliklinik hizmetleri yeniden verilmeye başlandı.

Önceki gün yapılan yarım yamalak bilgilendirme ile sağlıkta geri dönüşün hikayesi yazıldı. Yıllar önce Çorum ve havalesine sağlık hizmeti vermesi için Çorum Devlet hastanesi adıyla  bir hayır severin arsa bağışıyla yapılmıştı. Yıllarca hizmet veren Çorum Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetersiz kalınca  Ankara yolu Çiftlik Burunu mevkisine yapılan Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi bataklık  ve kaygan zemine inşa edilerek hizmete sunuldu. Eksiklikleri bir türlü bitmeyen hastane şimdiden yetersiz kaldığı fark edildi ve kapatılan Çorum Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tekrar hizmete açıldı. Trilyonca lira harcanan yapıtlar kimleri zengin etti soruları sağlıkta bile rant olduğunu akıllara getirmiyor mu?

Sağlık Bakanlığı tarafından Çorum’da yaptırılan 800 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin faaliyete geçmesi ile birlikte kapatılan eski Devlet Hastanesi yeniden poliklinik hizmetleri vermeye başladı. Alınan bilgilere göre, Çorum’da eski Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin C bloğunun yeniden hizmet vermeye başladığı öğrenildi. Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yeni binasına taşınmasından sonra Bahçelievler Mahallesinde bulunan eski hastanenin C bloğunun terk edilmeyerek Devlet Hastanesinin asli bir unsuru olarak yeni binayı hizmet yönünden destekleyecek şekilde hizmette tutulmasının kararlaştırıldığı bildirildi.
yrd_doc_dr_sinan_zehir_hastane_yoneticisi_oldu_h35849

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ACİL SERVİSTE BÜYÜK YOĞUNLUK!

Bu arada, 5 yıldızlı otel konforuna sahip yeni hastanenin acil servisinde yaşanan büyük yoğunluk vatandaşların şikayetlerine neden oluyor. Özellikle mesai saatinin bitmesi ile birlikte acil servise gelen hastalar, az sayıda bulunan nöbetçi doktorlar nedeniyle uzun süre beklemek zorunda kalıyorlar.
hastane çorum (3)

hastane çorum (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.