Bu ilçelerin suları hastalandırıyor

Önce İskilip şimdide  Mecitözü İlçesinde evlerde kullanılan musluk sularından kötü koku geldiğini iddia eden bazı vatandaşlar belediyeden sorunu çözmesini istedi.

Edinilen bilgilere göre; Önceki hafta İskilip’de şehir şebeke suyundan içtikleri için onlarca kişi şiddetli ishal ve karın ağrısı şikayeti ile hastanelere akın ederken bu haftada aynı şikayetler Çorum’un Mecitözü İlçesinden geldi. İki ilçenin sakinlerinden suların koktuğuna dair şikayetlerin arttığı ifade ediliyor. Şebeke sularından pis koku geldiğini iddia eden vatandaşlar, “Yaz aylarının başından beri musluğu açtığımızda sudan gelen koku giderek şiddetlenmiştir. Musluklardan gelen belirgin bu kokunun fark edilmemesi mümkün değildir. Eskiden gelmeyen bu kokunun bir sorundan kaynaklı olduğu açık ve nettir. Halk sağlığını tehdit eden bu durum hakkında Mecitözü Belediyesi bir an önce gerekli tüm önlemleri almalıdır” dediler.
mecitözü (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOKUNUN NEDENİ MERAK EDİLİYOR

Mecitözü ilçesinde ikamet eden bir vatandaş, “Yaklaşık 2 aydır şebeke sularımız acayip bir koku ve renkte akıyor. Şebeke suyunun korkunç bir kokusu var. Lütfen duyarlı olalım nedir bunun sebebi?” Vatandaşlar, ayrıca, sudan gelen kötü koku için Mecitözü Belediyesi’nden açıklama bekliyor.
mecitözü (4)

mecitözü (3)

mecitözü (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.