9 Ocak 2017 Haber Yayın Tarihi:

Vali Kılıç’dan 10 Ocak açıklaması

Vali Necmeddin Kılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

vali-kilicKılıç, mesajında modern dünyamızın vazgeçilmez unsurlarından olan basının, her zaman doğru, tarafsız, ilkeli haber vererek, objektif davranarak halkın haber alma özgürlüğünü sağlayan en etkili araç olduğunu ifade etti.

Gazetecilik, fedakârlık ve sorumluluk isteyen zor şartlarda yapılan önemli bir meslek olduğunu kaydeden Vali Kılıç “Gazetecilik, fedakârlık ve sorumluluk isteyen zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Gazetecilerin rahatça görevlerini yapmaları, çalışmalarını sürdürmeleri toplumun bir gereğidir. Onların bu görevleri yerine getirirken yaptıkları çalışmalara yardımcı olmak da hepimizin görevidir.

Kamu yararına hizmet yapmakta olan gazeteci arkadaşlarımız, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadırlar. Halkımızı doğru bilgilendirmenin yanı sıra, birlik ve beraberliğimizin korunması noktasında 15 Temmuz Kalkışması gibi devletimize ve milletimize yapılan hain saldırılar karşısında, topyekûn milli birlik ve beraberlik örneği sergileyerek destek veren basınımız gücümüze güç katarak yapıcı bir rol üstlenmiştir.

Çok önemli görevi icra eden tüm değerli basın mensubu kardeşlerimin ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini dile getirdi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...