20 Eylül 2016 Haber Yayın Tarihi:

Bakan Ağbal Çorum’da idi

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni (ÇESOB) ziyaret etti.

agbal1

Ziyarette Bakan Ağbal’dan idamın geri getirilmesini isteyen ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, “Eğer idamı geri getirirseniz bütün urganlarını biz üreteceğiz” dedi. Ziyarete ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç’ın sözleri gündeme damgasını vurdu. 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişiminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Kılıç, demokrasi şehitlerinin anne ve babalarının ellerinden öptüğünü ifade etti. Darbe girişiminin çok acı bir olay olduğunu dile getiren Kılıç, “Çok acı bir olay yaşadık. Allah onların kat kat belasını versin” dedi.
Bakan Ağbal’dan idamın geri getirilmesini isteyen Kılıç, “Biz buradan size şeref sözü veriyoruz. Eğer idamı geri getirirseniz bütün urganlarını biz üreteceğiz” ifadelerini kullandı. Maliye Bakanı Naci Ağbal da 15 Temmuz darbe girişimini millete yönelik düzenlenen alçakça bir darbe girişimi olduğunu belirterek, “Milletimizin feraseti ve dirayetiyle hep beraber atlattık. Allah bir daha bize böyle günler göstermesin. Esnaflarımız darbe girişiminde meydanları doldurdu” dedi.
1
Bakan Ağbal’ı şaşırtan hediye

Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın ÇESOB ziyareti sonunda Bakan Kılıç’a bir sürpriz yaptı. ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, Bakan Ağbal’a bir sürprizinin olduğunu belirterek, 1988 yılındaki nişan fotoğrafını Bakan Ağbal’a hediye etti. Bu hediye karşısısında şaşıran Bakan Ağbal, “Ne kadar gençmişim mübarek” diyerek şaşkınlığını dile getirdi. İHA
3

Düşünceni söyle, yorum yaz...