9 Eylül 2016 Haber Yayın Tarihi:

TÜRK-İŞ’TEN İŞÇİLERE YARDIM

turk-is

Türk-İş Çorum İl Temsilcisi ve Şeker-İş Şube Başkanı Sefer Kahraman’ın girişimleriyle işten çıkarılan kağıt işçilerine gıda desteği sağlandı.

Hayat Kağıt Fabrikası’nda işten çıkarılan 70 işçi için Türk-İş Genel Merkeziyle bir görüşme yapan Kahraman, genel merkezden içerisinden Pirinç, şeker, salça, peynir, zeytin, yağ ve temel gıda maddelerinin yer aldığı 70 adet gıda paketi temin etti. Gıda paketleri işçilerin ailelerine dağıtılırken, Türk-İş İl Temsilcisi Sefer Kahraman, Türk-İş Genel Merkezine yaptığı katkıdan dolayı teşekkür etti. Kahraman, sendika olarak da her zaman işçilerin yanında olduklarını gösterdiklerini söyledi.

Diğer yandan Hayat Şırınga’da işten çıkarılan 31 işçi için de AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan devreye girdi. Ceylan’ın grişimleri neticesinde işten çıkarılan 31 işçi yeniden işbaşı yaptırıldı.

Milletvekili Ceylan’a verdiği destekten dolayı tüm işçiler adına teşekkür eden Türk-İş İl Temsilcisi Sefer Kahraman, ayrıca Ceylan’ın, Kağıt’tan 70 kişiyle ilgili de banka yetkilileri ve işverenlerle bir toplantı yaptığını ve gelişmelerin olumlu olduğunu öğrendiğini açıkladı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...