1 Eylül 2016 Haber Yayın Tarihi:

70 işçi SMS le atıldı

Hayat kağıt1Hayat 3

Çorum’da faaliyet gösteren ve bir süredir ekonomik sıkıntılar yaşadığı ve kapanacağı yönünde söylentiler bulunan Hayat Kağıt Fabrikası’n da çalışan 70 işçi, cep telefonlarına gelen bir mesajla işten atıldı.

Fabrikada çalışan 70 civarında işçiye, önceki gün fabrika yetkilileri tarafından iş akitlerinin feshedildiği ile ilgili SMS işçileri şok etti.

Telefonlarına gelen mesaja inanamayan işçiler dün fabrikaya geldiler. Ancak, gelen bilginin doğru olduğunu öğrenince içlerinde kalan küçük umut kırıntısı da kayboldu. İşten bu şekilde çıkarılmalarını hazmedemeyen ve işsiz kalan işçiler,  basın açıklaması yaptılar.Basın açıklamasının ardından ” Direne direne kazanacağız” diye slogan atan işçiler fabrika önünde oturma eylemi başlattı.

Hayat kağıt3

İşçiler adına basın açıklamasını  Süleyman Elisert okudu.

Elisert; ”bayram ve okul öncesinde yasal haklarımızın ne olacağını bilmeden kapı önüne konulduk. Firmayı bu tutumundan dolayı kınıyoruz” dedi.

Süleyman Elisert, açıklamasında, vali, milletvekilleri, belediye başkanı ve tüm büyüklerin bu zorlu günlerinde kendilerine gerekli desteği vereceğinden şüphe duymadıklarını söyledi.

Hayat Grubun diğer çalışanlarının bütün Hayat kağıthaklarını alma sına rağmen kendilerinin 12 ay öncesine kadar belli düzende ikramiye ve maaşlarını da alamadıklarını ileri süren Elisert, tüm haklarını alana kadar fabrika önündeki bekleyişi sürdürmekte kararlı olduklarını kaydetti.

İşçiler, Vali Necmeddin Kılıç’tan randevu alarak görüşmek istedikleri de bildirdiler.

Düşünceni söyle, yorum yaz...