17 Ağustos 2016 Haber Yayın Tarihi:

Sıra Köylerde, Bekiroğlu:”Ayrıştırma yok, kaynaştırma var”

Rumiİl Genel Meclisi’nin olağanüstü toplantısı öncesinde, İl Genel Meclisi AK parti Gurubu ile toplantı yapan AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, oluşturulan yeni yol haritası ile ek bütçe sağlandığını, köylerin kanalizasyon ve kilit taşı ihtiyaçlarının tamamen karşılanıp 550 kilometrelik asfalt yapılacağını müjdeledi. Bekiroğlu, “Bu koltuklarda hizmet üretmek için varız. Ayrıştırmak için değil, tüm renklerimizi kucaklayıp, birleştirmek için çalışıyoruz.” dedi.

İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya, İl Başkan Yardımcıları Mesut Ceylan, Adnan Tığlı, Gurup Başkanvekili Abdullah Meteoğlu ve AK Partili meclis üyelerinin katıldığı toplantıyı İl Başkanı Rumi Bekiroğlu başkanlık etti. Bekiroğlu yaptığı açıklamada, köylerin eksiklerine yönelik taleplerin karşılanması ve daha yaşanabilir köyler inşa etmek için yeni bir yol haritası çizildiğini, Vali, milletvekilleri, il genel meclisi ve AK Parti olarak birlikte çalışıp, Çorum’a çağ atlatacak çalışmalara imza atıldığını ve kararlar alındığını söyledi.

105 MİLYON ÖDENEK

Sürekli artan bütçe paylarının her yıl daha da büyüdüğünü hatırlatan Bekiroğlu, “Kendi rekorumuzu kırmalıyız. Kanalizasyonsuz köy kalmayacak, kilit parke eksiklikleri giderilecek ve 550 kilometrelik asfalt yapılacak. Allah utandırmasın, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah hedeflediğimiz bu çalışmaları bir an evvel bitirip, köylerimizin taleplerini karşılayacağız. Şimdi uygulama ve çalışmaları hayata geçirme dönemindeyiz.” dedi. İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya da, çalışmalara verilen destek nedeniyle AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu’na teşekkür ederek, planlanan işlerin bitmesiyle birlikte, Çorum’un talihinin değişeceğini söyledi.
10

Düşünceni söyle, yorum yaz...