16 Ağustos 2016 Haber Yayın Tarihi:

FETÖ Temizliği Çorum iş adamlarına sıçradı

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kasteden ve 1 ay önce askeri silahlı darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin ve sempatizanlarının tespiti amacıyla oda bünyesinde bir “Tahkikat Komisyonu” oluşturduklarını söyledi. Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ağustos ayı meclis toplantısı bugün yapıldı. TSO Meclis Başkan Vekili Necip Uygur’un başkanlığında TSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri oylanarak kabul edildi.

TSO BÜNYESİNDE TAHKİKAT KOMİSYONU KURULDU

Toplantıda konuşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, ülkemizde 15 Temmuz akşamı yaşanan askeri darbe girişimine ilk tepkilerin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden geldiğine dikkati çekerek, oda ve borsaların darbe girişiminin karşısında olduğunu, Türk milleti ile birlikte meydanlarda demokrasi nöbetlerine destek vererek bu sıkıntılı sürecin zaferle sonuçlanmasına katkıda bulunduklarını anlattı.

HAZIRLANAN RAPORLAR EMNİYETE BİLDİRİLECEK

TOBB’nin talebi üzerine oda bünyesinde bir Tahkikat Komisyonu oluşturduklarını bildiren Başaranhıncal, komisyonun FETÖ üyesi veya sempatizanı, destekleyicisi olan üyelerle ilgili çalışma yaptığını, odanın bu konuda yaptırım gücünün olmadığını ancak Valilik ve Emniyet üzerinden istihbarı bilgi paylaşımı yaptıklarını kaydetti. Valilik ve Emniyet’in bu işin üzerine kararlılıkla, titizlikle gittiğinin altını çizen Başaranhıncal, 17-­25 Aralık sürecinden sonra pişmanlık duyup desteğini kesenlerle, halen desteğini sürdürenlerin çok iyi tahlil edilmesi, yanlışlığa meydan verilmemesi gerektiğini, ülkenin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini, dışardakilerin suçsuz, içerdekilerin de suçlu anlamına gelmeyeceğini, herşeyin yakında net bir şekilde ortaya çıkacağına inandığını ifade etti.

TSO

TSO’DA ÇOK SAYIDA KİŞİNİN BAĞLANTISI OLABİLİR

İş dünyasından da çok sayıda kişinin FETÖ ile bağlantılı olabileceğini bildiren Başaranhıncal, bu durumun alacak­verecek ilişkilerinden ekonominin genel durumuna kadar birçok şeye etki edeceğini kaydetti. Ülkemizde yaşanan vahim olayın halkın desteği sayesinde bir zafere, bir kurtuluşa dönüştüğüne vurgu yapan Başaranhıncal, “Sadece cadde ve sokakta mücadele etmek yetmez. Ülkemiz ekonomik olarak da çok güçlü olmak zorunda. Bir yandan demokrasiye sahip çıkacağız, mücadelemizi her kulvarda sürdüreceğiz ancak diğer yandan da ticaretimize, ekonomik düzenimize devam edeceğiz. Bir an önce toparlanmak ve ekonomimizi güçlü tutmak zorundayız” dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...