23 Haziran 2015 Haber Yayın Tarihi:

Dokuma kursu açılıyor

timthumb (21)Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Projesi kapsamında Dokuma­ Konfeksiyon­Makineci kursu açıyor. İŞKUR Çorum İl Müdürlüğü, Yıltex Teknik Tekstil Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret A.Ş. işbirliğinde Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Projesi kapsamında uygulanacak olan Dokuma­Konfeksiyon­Makineci kursu toplam 40 kişilik olarak düzenlenecek.
Kurs sonunda katılımcıların en az yüzde 50′si Yıltex firmasında istihdam edilecek. Eğitim programı 1 Temmuz 2015 tarihinde Organize Sanayi Bölgesi 8. Cadde No: 20 adresinde bulunan Yıltex firmasında başlayacak. Eğitimler Pazartesi – Cuma arası haftada 5 gün olarak, 08.00-17.00 saatleri arasında uygulanacak. Kursa Katılım Şartları ise şöyle: ­ İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, ­ 16­45 yaş aralığında bay ­ bayan olmak, ­ En az okuryazar olmak, ­ Öğrenci olmamak (Açık öğretim öğrencilerinin başvurusunda engel yoktur), ­ İŞKUR’un Kurs, Toplum Yararına Programı (TYP), İşbaşı Eğitim Programı (İEP) ve Girişimcilik programlarından son 6 ay içerisinde faydalanmamış olmak, ­ Emekli veya aktif sigortalı olmamak, ­ Kurs başlama tarihi itibariyle son bir yıl içerisinde Yıltex Teknik Tekstil Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret A.Ş.`nin çalışanı olmamak.
Söz konusu kurslara katılmak isteyen ve durumu şartlara uyan müracaatçıların 29 Haziran 2015 Pazartesi gününe kadar başvuru yapmaları ve İŞKUR İl Müdürlüğündeki İş ve Meslek Danışmanları ile görüşmeleri gerekiyor. Başvuru yapanlar arasında 30 Haziran 2015 tarihinde saat 10:00’da kursiyerler belirlenecek.

Düşünceni söyle, yorum yaz...