12 Haziran 2015 Haber Yayın Tarihi:

Sungurluyu dolu yıktı

Çorum’un Sungurlu ilçesinde etkili olan dolu ve şiddetli yağmur nedeniyle ilçeye bağlı bir çok köyü dolu vurdu. Yağan dolu nedeniyle ekili araziler zarar görürken, Çankırı yolu Boztepe köyü mevkii sel nedeniyle ulaşıma kapandı…

İlçede bir süredir aralıklarla devam eden ve yaşamı olumsuz etkileyen sağanak yağış ve dolu, son olarak yüksek köylerde de etkili oldu. Aralıklarla devam eden dolu yağışı özellikle, ekili arazilere zarar verdi. Sungurlu Çankırı karayolu Boztepe köyü mevkii sel nedeniyle ulaşıma kapandı. Geçen sene kuraklık nedeniyle ekinleri borç ile ödediklerini söyleyen Boztepe Köyü Muhtarı Şaban Şağban, “Bu sene de ekinimizi dolu vurdu. Devlet bu sene bize yardım etmezse tamamen bittik” dedi.

ALLAH YARDIM ETSİN

Çiftçi İshak Yelmenoğlu ise, “İlçe Tarım Müdürümüzü ve mülki amirlerimizi köye davet ettik. Geçen sene kuraklık ve dolu zaiyatı nedeniyle borçla ekilmişti. Allah yardım etsin bu vatandaşa” diye konuştu. Sağanak yağışlar nedeniyle Sungurlu Belediye ekipleri beklenmedik olaylara karşı alarmda bekletilirken, Belediye anonslarından halk taşkınlara karşı uyarılıyor. Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, fındık büyüklüğünde aralıklarla yağan dolu ve sağanak yağışların devam etmesi nedeniyle, olumsuzluklara karşı belediye ekiplerinin hazır bulunduğunu açıkladı.

dolu yağışı çorum sungurlu (6)

dolu yağışı çorum sungurlu (9)

dolu yağışı çorum sungurlu (8)

dolu yağışı çorum sungurlu (7)

dolu yağışı çorum sungurlu (5)

dolu yağışı çorum sungurlu (4)

dolu yağışı çorum sungurlu (3)

dolu yağışı çorum sungurlu (2)

dolu yağışı çorum sungurlu (1)

Düşünceni söyle, yorum yaz...