4 Haziran 2015 Haber Yayın Tarihi:

…Ve tekel binası yıkıldı

Tekelde yıkım

Valilik önünü de kapsayan Çorum Kent Meydanı için ilk adım atıldı. İlk Girişime Çorum Tekel binası yıkılarak çalışmalara başlandı.
03.06.2015 tarihinde düzenlenen törenle Tekel binasının yıkımı gerçekleştirildi. Yıkım törenine AK Parti Milletvekilleri Salim Uslu, Cahit Bağcı, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya, AK Parti Milletvekili Adayı İlksen Çeritoğlu Kurt, AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, İl Müftüsü Mehmet Aşık, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Turhan Candan, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, İl Genel Meclis Üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.
AK Parti Milletvekilleri Salim Uslu, Cahit Bağcı, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya’nın konuşmalarının ardından okunan dua sonrası tekel binasına ilk kazma vuruldu.
Yeni meydanın yapımı 2017 yılında tamamlanacak. İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Özel İdare binasının da yıkımının ardından meydan altına 2 katlı otoparkta yapılacak. Meydan dahilinde çay bahçeleri de yer alacak.

Düşünceni söyle, yorum yaz...