Avukat olayında gelişme; tetikçi yakalandı

11198597_10153287699633817_517001894_nÇORUM’da 2007 yılında 53 yaşındaki kuyumcu Fahri Erbaş’ın öldürülmesiyle ilgili olarak cinayete yardım suçundan tutuklanan İstanbul Barosu Avukatlarından Hasan Çatal, Osmancık Caddesi üzerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanmıştı. Saldırıyla ilgili 4 kişi göz altına alındı. Öte yandan tetiği çeken ileri sürülen kişinin ise 19 yaşındaki Ç.D.Polduğu öğrenildi.…

 Çorum’da 2007 yılında 53 yaşındaki kuyumcu Fahri Erbaş’ın öldürülmesiyle ilgili gizli bir tanığın ifadelerinin ardından başlatılan ek soruşturma kapsamında kuyumcu Erol Ş., otel işletmecisi Erol D., İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat Hasan Çatal ve Abdulaziz S., azmettirici oldukları iddiasıyla tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Tutuklu bulunduğu İskilip Yarı Açık Cezaevinden izinli olarak dışarı çıkan eski avukat Hasan Çatal’ın, Osmancık Caddesi üzerinde bulunan evinden dışarı çıktığı sırada saldırıya uğradığı öğrenildi.

SALDIRIYI YAPAN GENÇ YAKALANDI

Eski Avukat Hasan Çatal’ın, İskilip Açık cezaevine gitmek üzere Saat 10;45 sıralarında evinden çıktığı, evinin hemen önünde arkasından  ” Hasan Çatal” diye seslenildiği, geri döndüğünde ise üzerine 11 el ateş edildiği, 3 merminin sağ ayak diz altına isabet ettiği öğrenildi. Silahlı saldırının ardından olay yerinden 4 şüpheli  kişinin araçla kaçtığı öğrenildi. Polisin titiz çalışması sonrasında yakalanarak göz altına alınan 4 kişiden birisi olan Ç.D.P isimli şahsın silahı kullanan olduğu öğrenildi. 19 yaşındaki Ç.D.P  polis ekipleri tarafından  gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğündeki sorgusu süren şüphelinin adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

İŞİN İÇİNDE PARAMI VAR?

Edinilen bilgiye göre, Eski Avukat Hasan Çatal’ın tutuklu bulunduğu İskilip Yarıaçık ezaevinden İzne ayrılacağını gün ve saat olarak mahkumlardan Berber E. olarak bilinen kişinin, olayı gerçekleştirenlere bildirdiği yönünden öte yandan, olayın yaşanmasından bir süre önce, vurulan Eski Avukat hasan Çatal’a ifadesini değiştirmesi yönünde 250 bin dolar teklif yapıldığı bu teklifin ise Çorum Barosuna kayıtlı bir avukat aracılığıyla yapıldığı yönünde. Kamuoyu, bir sürü soru işaretiyle dolu olan bu olayın aydınlanmasını bekliyor.

250 bin doları kim neden Teklif etti? olayın içinde bulunanların sayısı bilinenden dahamı çok? İsminin açıklanmasından çekinen kişiler kimler? Hasan Çatal’a 20 bin dolar teklifini hangi avukat yaptı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir