Haber Yayın Tarihi:

40 yıllık Emektarlara ödül

5f3d240b-3ec6-4d8b-9607-79c7b74cf3c310

Çorum Defterdarlığı, 2013 yılı rakamlarına göre kurumlar ve gelir vergisi kategorilerinde en fazla tutarı ödeyen isimler ile 40 yılı aşkın süredir vergi mükellefi olan emektarları ödüllendirdi.

Dün SMMMO Konferans Salonu’nda gerçekleşen törende en fazla kurumlar vergisi beyan edip ödeyen Çorum Elektrik ve Doğalgaz Ticaret A.Ş. adına Ahmet Ahlatcı’ya Vali Yardımcısı Ali Deniz Sürmen tarafından plaket verildi.

Kurumlar vergisinde ikinci olan mükellefin ismi açıklanmazken üçüncü sırada yer alan Kavsan Ayakkabı Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Süreyya Kavlu’nunplaketini Defterdar Ali Sormaz verdi.

En fazla gelir vergisi ödeyen mükellefler kategorisinde birinci olan Erol Şamlı’nınplaketini Fahri Şamlı’ya Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu takdim etti.

Gelir vergisinde ikinci olan Mustafa Uzun ve isminin açıklanmasını istemeyen üçüncünün plaketlerinin ise Defterdarlık tarafından verileceği bildirildi.

Törende ayrıca Çorum’da 45 yıldır giyim ve aksesuar faaliyetinde bulunan Hasan Gülbahçe, Osmancık’ta 43 yıldır terzilik yapan Mustafa Coştu ve Sungurlu’da 53 yıldır hırdavat ve inşaat malzemeleri satışı yapan Ferit Erdil’e onur belgesi verildi.

Emektar isimlerin belgelerini SMMMO Başkanı Muzaffer Yıldırım, TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal ve ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç verdi.

Ödül töreni, vergi rekortmenlerinin birlikte çektirdiği hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...