24 Haziran 2013 Haber Yayın Tarihi:

GEZİ’ye KELEPÇELİ DESTEK

 

Taksim Gezi Parkı eylemlerine destek olmak amacıyla bir grup, Atatürk Anıtı’nda ellerini kelepçeleyerek hareketsiz eylem yaptı.
Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri ve CHP’li bir grup, ellerine plastik kelepçe takarak Atatürk Anıtı önünde bir süre bekledi. Eyleme destek veren CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, farklı eylemlerle tepkilerini ortaya koyduklarını ancak seslerini duyuramadıklarını belirterek, “20 günü aşkın süredir ülkenin dört bir yanında başlatılan hak arama mücadelesi var. İnsanlar 12 yıldır yapılan baskıya, zulme ve hakarete artık dur diyor. Mevcut hükümet artık yurttaşların yatak odasına bile müdahale eder hale geldi. İnsanların yaşam biçimine şah gibi padişah gibi müdahale edilmeye başlandı. Başbakan toplumu gererek ötekileştirmeye başladı. Son yaptığı açıklamalar insanların tüylerini ürpertiyor. ‘Reyhanlı’da 53 sünni yurttaşımız öldü’ demesi bu ülkeye yapılan en büyük kötülüktür. Başbakan ne yapmak istiyor, hiç kimse çözemedi. AKP kendini kurtarma derdine düşerek sürekli yanlış yapıyor.

Ülkemizde son günlerde eylemlerin de şekli değişti. Oturma eylemleri yaptık, konserler verildi, geçtiğimiz günlerde ağzımızı bantla kapatarak kitap okuduk. Bir türlü mesajımızı Başbakana ulaştıramadık. Bugün de temsilen ellerimize kelepçe taktık. Umut ediyorum ki, buradaki mesajımız duyurulur ve Başbakan toplumu germekten vazgeçer.

Şimdi de sürek avı başlatılarak insanların evleri basılıyor ve gözaltına alınıyorlar. Burada tutuklu insanlara destek olmak amacıyla temsili olarak ellerimize kelepçe taktık” dedi.

Elleri kelepçeli şekilde yaklaşık 15 dakika bekleyen eylemciler daha sonra dağıldı. Eylem sırasında polis çevrede güvenlik önlemi aldı

 

Kitap okudular

 

Çorum Taksim Dayanışma Platformu Üyeleri her akşam eski Cumartesi Pazarı Parkı’nda sürdürdükleri eylemlerini “Duran Adam” eylemiyle devam ettiriyor.

Pirbaba Parkı önünde toplanan Çorum Taksim Dayanışma Platformu üyeleri “Duran Adam” eyleminde bulundular.

Eyleme katılan yurttaşlar, hiç hareket etmeden ayakta beklerken, bazı eylemcilerin ise ayakta dururken gazete okumaları dikkat çekti.

Duran adam eylemlerinin önümüzdeki günlerde de devam etmesi bekleniyor.

Düşünceni söyle, yorum yaz...