Haber Yayın Tarihi:

SULAMA GÖLETİNDE BOĞULDU

bogulma

Alaca ilçesinde sulama göletine giren bir şahıs boğularak hayatını kaybetti. Boğulan şahısın üzerinden hiçbir kimlik bilgisi çıkmadı.
Edinilen bilgilere göre, Evci köyü yakınlarındaki Alaca sulama göletine giren 28-30 yaşlı yaşlarda bir genç bir süre sonra çırpınmaya başladı. Çırpınma sesleri üzerine bölgede bulunan bir köylü göletin olduğu bölgeye koştu. Kimliği belirsiz şahsı kurtarmaya çalışsa da başarılı olamadı. Bunun üzerine köylü vatandaş jandarmayı arayarak yardım istedi. Olayın duyulmasının ardından bölge jandarma, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü arama kurtarma ve Çorum Belediyesi dalgıç ekipleri sevk edildi. Ekipler, gölete girerek gencin cansız bedenini çıkardı. Şahsın cesedi otopsi yapılmak üzere Alaca Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Jandarma ekipleri, gencin kim olduğunu tespit etmek amacıyla çalışma başlattı.
Olayı gören bir görgü tanıdığı kimliği belirsiz gencin canının sıkkın gibi olduğunu belirterek, “Sigara istedi verdim. Gitti gezdi bir daha sigara istedi. Bir sigara daha verdim. Ondan sonra suya girmiş. Çırpınma seslerini duydum ama iş işten geçmişti” dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...