Haber Yayın Tarihi:

Saadet Partisi İl Divan Toplantı

saadetSaadet Partisi İl Başkanı Yakup Taş, parti olarak Pazar günü patriot füzelerinin indirileceği İskenderun limanında düzenlemeyi planladıkların mitingin iptal edilmesine tepki göstererek, hükümetin patriot füzelerini değil, milletin tepkisini tehdit olarak gördüğünü söyledi.

Saadet Partisi İl Divan Toplantısını bugün gerçekleştirildi. Parti binasında yapılan il divan toplantısına İl Başkanı Yakup Taş’ın yanı sıra il ve ilçe yöneticileri katıldı. Toplantıda konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Yakup Taş, parti olarak Türkiye’ye yerleştirilmek istenen patriot füzelerine karşı ülke genelinde milli bir yürüyüş başlatıldığını ve 20 Ocak 2013 Pazar günü de, patriot füzelerinin indirileceği İskenderun limanında büyük bir miting düzenleme kararı alındığını hatırlattı.
“Patriotlar Gelmesin-Biz geliyoruz” başlıklı mitingin amacının, milleti uyarmak ve ülkemiz üzerinde oynanan sinsi ve tehlikeli bir oyuna karşı tepkiyi ortaya koymak olduğunu ifade eden Yakup Taş, “Ne var ki; iktidar, 20 Ocak 2013 Pazar günü İskenderun’da düzenleyeceğimiz bu tarifi mitingi tuhaf ve o kadar anlamsız bir gerekçeyle iptal etmiş ve yasaklamıştır. İktidar yasak gerekçesi olarak; “Toplantı ve gösteri yürüyüşleri Kanunu’nun 17inci maddesini göstermiştir. Söz konusu madde de ; “Milli güvenlik, kamu düzeni, suç işleneceğine dair açık ve yakın tehlike mevcut olması halinde yasaklayabilir” ifadesi yer almaktadır” dedi.
Bu gerekçeden anlaşılanın maalesef iktidarın Milli Güvenlik açısından ülkemizi savaşın eşiğine getiren patriot füzelerini değil, aziz milletin tepkisini tehdit olarak gördüğünü ileri süren Yakup Taş, Kahramanmaraş’a Adana’ya Gaziantep’e yerleşecek, Alman, Amerikan askerlerini değil, bu vatan için canlarını vermiş bir ecdadın torunlarını tehlike olarak görmektedir. Daha dün İncirlik’te cami
basan Hans’ları değil, “Ülkemizde işgal gücü istemiyoruz” diye Hasan’ları potansiyel suçlu görmektedir” diye konuştu.
Saadet Partisi’nin milleti yakından ilgilendiren konularda defalarca miting yaptığını ve bu mitinglere yüz binlerce vatan evladının katıldığını hatırlatan İl Başkanı Yakup Taş, bu mitinglerde en ufak bir olayın vuku bulmadığını herkesin bildiğini anlattı.
“Bu yüzden patriotlara karşı gerçekleştireceğimiz mitingin iptali için gösterilen gerekçe sadece dramatik değil aynı zamanda komiktir. Millet vicdanında asla karşılık bulmayacaktır” diyen Yakup Taş, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bu yasak sadece ve sadece iktidarın sicilinde kara bir leke olarak yer alacaktır.
Bu vesileyle bir kez daha uyarıyor ve haykırıyoruz: Ülkemize yerleştirilmek istenen patriot güzelleri kirli ve tehlikeli bir oyunun parçasıdır. Patriotlar, Türkiye’yi korumak için değil, İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmak için getiriliyor. Çünkü NATO barışın değil, küresel emperyalizmin silahlı gücüdür.

Düşünceni söyle, yorum yaz...