20 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

BUNLAR HARBİ MAGANDA


Çorum’un Alaca ilçesinde magandalar parkları hedef aldı. Yıldızhan Mahallesi Ahmet Çağlar Parkı ve Sağlık Evleri parklarında bulunan kamelyalar kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından tahrip edildi.
Geçtiğimiz aylarda da Günhan Mahallesi 3 No’lu Sağlık Ocağı yanında bulunan parkın kamelyası kimliği belirsiz kişilerce kırılarak tamamen kullanılmaz hale getirilmişti. Parklara verilen zararlar mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu.İlçenin gelişmesi ve insanların daha rahat yaşam standartlarına kavuşabilmesi adına yapılan bu tür hizmetlere vatandaşlık görevi bilinciyle sahip çıkılması gerektiğine dikkat çeken vatandaşlar, “Hizmet alamadığımız zaman hizmet alamıyoruz diye yakınıyoruz. Ama yapılan hizmete de sahip çıkmıyoruz. Hor kullanıyoruz. Oysaki bu tür hizmetler kendi ödediğimiz vergilerin bizlere geri dönüşüdür. Ortak kullanım alanlarına zarar veren, tahrip eden kişileri duyarlı olmaya ve yapılan hizmetleri yaşatmaya davet ediyoruz.”diye tepkilerini dile getirdiler.
Daha öncede ilçede bulunan çeşitli parklarda da böylesi çirkin saldırıların yaşandığını ifade eden vatandaşlar, “Bu tür çirkin davranışları kimler hangi amaçla yapıyor bilemiyoruz, ancak en kısa sürede yakalanarak gerekli cezayı almalarını istiyoruz” dediler.

Öte yandan magandalar tarafından parklara verilen tahribatın ardından harekete geçen Alaca Belediyesi tahrip edilen parklarda iyileştirme çalışmalarına başladı

Düşünceni söyle, yorum yaz...