20 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

“BAŞBAKAN ÖZÜR DİLEMELİ”

Demokratik Sol Parti (DSP) Merkez İlçe Başkanı Sefa Türkmen, Erdoğan’ın bir Başbakan’a hiç yakışmayacak şekilde merhum genel başkanları Bülent Ecevit’e sözlü saldırıda bulunduğunu söyledi.
“Ana muhalefet partisini eleştirmek için Bülent Ecevit gibi saygın bir Başbakan’ı siyasi malzeme olarak kullanmak hem haleflerinden biri olarak Başbakan’a yakışmaz hem de Ecevit’in siyasete kazandırdığı nezakete hiç uymaz” diyen Türkmen, Erdoğan’dan Bülent Ecevit nezaketini beklemediklerini ancak tarihi saptıran sözlerine de sessiz kalmayacaklarını vurguladı.
Başbakan Erdoğan’ı özür dileyeme davet ederek her şeyden önce Ecevit’in ABD karşısına gidip el pençe divan duran değil, daima ABD’nin karşısında dik duran bir lider olduğunu vurgulayan DSP Merkez İlçe Başkanı Türkmen, “Bülent Ecevit iktidarı feda eden ama Irak’ta Müslümanların öldürülmesine izin vermeyen bir liderdir. Ecevit Türkiye’yi ABD’nin Ortadoğu’daki taşeronu yapmamıştır. Eğer ABD karşısında el pençe divan duran bir lider olsa idi bugün hala DSP iktidardaydı. Ecevit hiçbir zaman ABD’nin maşası olmamış, boyun eğmemiştir. Bülent Ecevit, hiçbir zaman ülkesini zora sokmamış, başka bir ülkede de kan dökülmesine de asla göz yummamıştır. Peki siz başına çuval geçirilen askerlerimiz için ne yaptınız?. Keşke siz de Amerika’ya karşı Ecevit’in yolunda gidebilseniz” diye konuştu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...