19 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

ATLAS: “Hükümet Millete Sırtını Döndü”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Cengiz Atlas, Mecitözü’nde çeşitli incelemelerde ve ziyaretlerde bulundu. Beraberinde İl Yönetim Kurulu üyeleri olmak üzere İlçe Başkanı Ünal Yavuz’u ziyaret eden Atlas, Belediye Başkanı Selçuk Aksoy ve İl Genel Meclisi Üyesi Haydar Erden’le de buluştu.
İl Başkan Yardımcıları Dinçer Solmaz ve Ulaş Yıldırım ile birlikte Mecitözülülerle görüşen, esnaf ve sanatkarı gezen, çiftçilerin sorunlarını dinleyen CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, halkın ekonomik sıkıntılarının dayanılmaz boyutlara geldiğini öne sürdü.
Esnaf ve sanatkarın siftah edemeden dükkanlarına kilit vurduklarını belirten Atlas, “İş bulamadıklarını söylüyorlar. Günlerce iş gelmiyor diyorlar. Gelen az sayıdaki işten de para alamadıklarından yakınıyorlar. Kemer sıka sıka delik kalmadığını söylüyorlar. Ancak tüm bu feryatlar Ankara’dan duyulmuyor. Varsa yoksa Suriye diyen bir hükümetin kendi halkına sırtını dönmesi mutlaka cezalandırılacaktır. Cezalandıracak olan da Türk milletidir. Sandık geldiğinde hesabı sorulacaktır” dedi.
Cengiz Atlas, Mecitözü İlçesi’nde buğday pazarını da gezdi. Çiftçilerle görüşen ve sıkıntılarını dinleyen Atlas, maliyetlerle ürün fiyatları arasındaki dengesizliğin artık had safhaya geldiğini belirterek, “Memura, emekliye, işçiye sırtını dönen AKP hükümeti çiftçiye de sırtını döndü. Çiftçi de AKP’ye sırtını dönecek” diye konuştu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...