19 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

29 EKİM’DE ANKARA BULUŞMASI

Atatürkçü Düşünce Derneği Çorum Şubesi Yönetim kurulu üyesi Ahmet Rasim Burhanoğlu, Genel Başkan Tansel Çölaşan’ın açıklamaları doğrultusunda 29 Ekim’de Ankara’da gerçekleştirilecek büyük buluşmaya Çorum’dan da katılacaklarını bildirdi.
Basın toplantısı düzenleyen Burhanoğlu, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 89. yılında, Bağımsızlık Savaşı’nın karargâhı, başkent Ankara’da, modern Türk devletinin kurulduğu birinci TBMM’de buluşup Anıtkabir’e yürüyeceğiz. Cumhuriyeti savunan, asker ve sivil aydınların, gazetecilerin, çeşitli toplum kesimleri ve mesleklerden bireylerin üretilmiş belgelerle suçlandığı ve yargılandığı, Cumhuriyet’in, iktisadi, sosyal, kültürel alanda var ettiği değerlerin silinmeye, aşındırılmaya çalışıldığı, Atatürk ve Cumhuriyeti çağrıştıran isimlerin okullardan, parklardan ve diğer kamu alanlarından silinmeye çalıştığı, eğitim sisteminin tepetaklak edildiği, kaos içinde bırakıldığı günlerden geçiyoruz.
Cumhuriyetin tarihsel anlamını kavramış yurttaşları olarak kazanımlarımıza sahip çıktığımı göstermek için 29 Ekim’de Ankara’dayız. Dost-düşman bilsin ki Türk ulusu ülkesini, bütünlüğünü, bağımsızlığını koruyacak güçtedir. Gün, duruşumuzu gösterme günüdür” dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...