17 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

“ÖĞRENCİLER ÖKSÜZ BIRAKILDI”


Cumhuriyet Halk Partisi Mecitözü İlçe Başkanı Ünal Yavuz, ilçede bir çok başarılı öğrencinin çevre il ve ilçelerde okumak zorunda bırakıldığını belirterek bunun suçlusunun AKP iktidarı olduğunu dile getirdi.
İlçenin başarılı öğrencilerinin öksüz ve garip bırakıldığını dile getirerek bir çok öğrencinin özellikle Anadolu Lisesi ve Sağlık Meslek Lisesi okumak üzere ilçeden ayrıldığını ifade eden Ünal Yavuz, “Bundan dolayı bu iktidar, çocuklarımızı da gurbette garip bırakmıştır. Öğrenci velilerimiz buralarda çocuklarını okutmakta çok eziyet çekmektedir. Yurt sorunlarıyla karşılaşmaktadır. Bazı öğrencilerimizde aile ortamından uzaklaşmanın yeni bir ortama uyum sağlayamamanın sonucu okulu bırakıp ilçeye gelmektedir. İlçemizde bir Anadolu Lisesi yoktur. Bir Sağlık Meslek Lisesi yoktur. Bir yüksekokul yoktur. İlçemizin başarılı öğrencileri Göynücek’te, Gümüşhacıköy’de, Merzifon’da, Amasya’da, Çorum’da ve ilçelerindeki okullarda okumaktadır” dedi.
İlçede bulunan Endüstri Meslek Lisesi ile düz lisenin yeterli sayıda öğrenci bulamadığını ve bunun da üniversite başarısını düşürdüğünü dile getiren Yavuz şunları söyledi:
“Bu yüzden okullarımız da aynı şekilde öksüz bırakılmıştır. Bunun sorumlusunu kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum. AKP’nin il ve ilçe yöneticilerine sesleniyorum. Mecitözü’ne bir devlet yatırımı geleceği zaman “orası bizim değil “ dediğinizi duyar gibiyim. Böyle kestirip atmayın lütfen. Bu Müslümanlığa ve kardeşliğe sığmaz. Yapacaklarınızla değil yaptıklarınızla itibarınızı artırın oylarınızı yükseltin. Belediyemizin CHP’li olması suç ise biz bu suçu işlemeye devam edeceğiz. İktidar partisinin pasif ilçe yöneticilerine rağmen kendi yağımızla kavrulup ilçemizi geliştirmeye ve kalkındırmaya çalışacağız. Önümüzdeki yerel seçimlerde de ilçe halkı AKP’ye gereken dersi verecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın”

1 Yorum : ““ÖĞRENCİLER ÖKSÜZ BIRAKILDI”

  1. fotoğraflar yer değişmiş duran beyin yerine benim resmim benim resmimin yerinede duran beyin resmi konulmuş düzeltilmesini rica ederim

Düşünceni söyle, yorum yaz...

%d blogcu bunu beğendi: