17 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

“KAŞIKLA VERDİLER KEPÇEYLE ALDILAR”


Eğitim ve Bilim İş görenleri Sendikası (Eğitim-İş) Çorum İl Temsilcisi Duran İrdeli, AKP iktidarının son günlerde birçok hizmet ve ürüne yaptığı zamları eleştirerek saltanatın bedelinin vatandaşa ödettirildiğini söyledi.
Yanlış ekonomik politikaları sonucunda oluşan bütçe açığının faturasının yoksulluk ve açlık sınırında yaşayan milyonların sırtına yüklemeye kimsenin hakkı olmadığını belirten İrdeli, Hükümetin Türkiye’nin ve halkın ihtiyacı olmayan alanlara bol keseden harcama yaptığını belirterek bütçe açığı nedeni ile vergi artışları ve zamlarla vatandaşın cebine el atıldığını kaydetti.
Duran İrdeli yaptığı yazılı açıklamada “Bütçe açığını kapatma telaşıyla art arda yapılan yüksek oranlı zamlarla, halkın ekmeği biraz daha küçülecek, yoksullar ordusu daha da büyüyecek, mevcut yoksullar daha da yoksullaşacak. Çünkü yapılan zamlar, ulaşım başta olmak üzere hizmet fiyatlarına ve temel tüketim maddelerinin tamamına yansıyarak, dalga dalga yayılacaktır. 2012 yılı için memur ve emekli maaşlarına toplamda yüzde 6’lık artışı reva gören AKP, son bir yıl içinde doğalgaza yüzde 48.9, elektriğe ise yüzde 32.6 oranında zam yaptı. Benzinin litre fiyatı ise yılbaşından bu yana yüzde 14.55 arttı. Yani Hükümet, kaşıkla verdiğini kepçeyle geri aldı. AKP halkın boğazından geçen lokmayı daha da küçültüyor. Nüfusun % 18.08’i açlık sınırı altında yaşarken, Suriye konusunda bile yanlış politika yüzünden milyonlarca dolar harcanıyor. AKP hata yapıyor, savurganlığının bedelini de vatandaşın cüzdanından ödüyor. İktidara sesleniyoruz, artık “yanlış yönet, vatandaşa ödet” politikasına bir an önce son verin” dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...