16 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

DİN GÖREVLİLERİ ÖDÜLLENDİRİLECEK

Çorum’da faaliyetlerini sürdüren Çorum Diyanet Mensupları Derneği (ÇODİMDER) tarafından “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” sebebiyle yılın din görevlileri ödüllendirilecek.
ÇODİMDER Başkanı Adem Duru, yeryüzünde Kabe’nin bir şubesi durumunda olan camilerin, inançların timsali, iffet ve istiklalin sembolleri olduğunu belirterek toplumda çimento görevi gören din görevlilerinin ödüllendirilmesi amacı ile bir program düzenlediklerini bildirdi.
Türkiye’nin ünlü Kari’lerinden Samsun İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk’ün de katılımı ile düzenlenecek törenin bugün saat 13.30’da Devlet Tiyatro Salonu’nda yapılacağını belirten Duru, programda yılın İmam Hatibi (merkez ve köy), yılın Müezzin – Kayyımı, yılın Kuran Kursu Öğreticisi ve yılın Müftülük Personeline ödül verileceğini bildirdi.
Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Camiler Haftası tanıtım videosu ile başlayacak programda konuşmaların ardından Hayrettin Öztürk tarafından Kur’an ziyafeti sunulacak. Ödül töreni ile sona erecek etkinliğe tüm Çorumlular davet edildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...