16 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

AV BAYRAMI KUTLANDI

Geleneksel Av Bayramı haftasonu Melikgazi Atış Poligonu’nda yapıldı. Keklik-Tavşan avı sezonunun açılışı da anlamına gelen etkinlikte yapılan yarışmalarda Mehmet Ersavaş ile Recai Velioğlu birinci oldu. Çorum Tüm Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanı Yusuf Bayramoğlu, yasaklara ve kurallara uyulmasını istedi.

Çorum’da her yıl geleneksel hale getirilen Av Bayramı etkinliği geçtiğimiz haftasonu çoşku içinde kutlandı.
Çorum Tüm Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü tarafından yapılan etkinliğe çok sayıda avcı ve avcı dostu katıldı. Keklik-Tavşan sezonunun açılışı öncesinde her yıl kulübün organize ettiği Av Bayramı’nda trap atışları ve tek kurşun atışları yapıldı.
Melikgazi Atış Poligonu’nda gerçekleştirilen etkinliğin Cumhuriyet Kupası Trap Yarışması’nda Mehmet Ersavaş birinci, Fikret Sin ikinci, Recai Velioğlu üçüncü ve Fatih Koç ise dördüncü oldu.
Çorum merkez ve ilçelerden avcılar ve avcı dostlarının katılımı ile yapılan faaliyette avcılar hareketli hedef üzerindeki domuz figürünü yüksek puanla vurmaya çalıştılar. Avcılar tek kurşun yarışmasında birinci olan Recai Velioğlu yarım altınla ikinci olan Yasin Yetim ve üçüncü olan Fatih Koç çeyrek altınla ödüllendirildi. Programın sunuculuğunu yapan Çorumlu avcılardan Avukat Altuğ Afat ise başarılı atışları ile dördüncü oldu.
Av Bayramı’nda avcılara hitaben konuşma yapan Çorum Tüm Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanı Yusuf Bayramoğlu, yasaklara ve kurallara uyulmasını istedi.
Bayramoğlu, avcılardan doğal zenginliklerin kıymetini bilinmesini ve ona göre davranılmasını istedi. Bayramoğlu konuşmasının devamında Sıklık Mevkiinde çalışmaları devam eden yaban hayat parkına dikkat çekerken, buradaki özverili çalışmalarından dolayı Orman ve Su İşleri Müdürü Mahmut Temel ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.
Avcıları bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayan Orman ve Su İşleri Müdürü Mahmut Temel ise kasasız belasız bir av sezonu dilerken yapımı devam eden Yaban Hayat Parkı’na konulmak üzere özellikle yaban tavşanı yavrusu konusunda avcılardan destek istedi.
Yaralı yaban hayvanlarının da tedavi edilmesi konusunda kendilerinin her zaman hizmete hazır olduğunu belirten Temel, Sıklık mevkinde yetiştirilen yaban hayvanlarının sayısı artanlarının zamanla uygun yerlere bırakılacağını aktardı. Programa katılanlara Çorumun tanınmış simalarından Erol Usta tarafından hazırlanan tandır kebap ikram edildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...