15 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

“TÜM HİLELERE RAĞMEN ANTALYA BİZİM KALACAK”

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından özel sektöre yap işlet devret modeliyle yaptırılan Antalya Akvaryum’un resmi açılış töreni hafta sonu yapıldı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılış töreninde konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı hem şehrimiz Mustafa Akaydın, Antalya Akvaryum’u yap işlet devret modeliyle hayata geçirildiğini söyledi. 3.5 yılda 300 proje ürettiklerini kaydeden Başkan Akaydın, ” Bu 3.5 yılda maliyeti en yüksek proje akvaryumdu. Sadece bir turizm değil bir kültür projesidir. Seçim hileleri ve yasaklara rağmen CHP Antalya’yı kaybetmeyecektir. CHP Antalya’yı, Mersin’i, Eskişehir’i kaybetmeyecektir. Hiç kimsenin bundan şüphesi olmasın” ifadelerine yer verdi.
Akvaryum önüne kurulan platformdan Antalyalılara hitap eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise, Antalya ve Antalyalılarla gurur duyduğunu dile getirdi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın kent için çalıştığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Antalya sadece için Antalya için değil Türkiye için, Dünya için önemlidir. Antalya’da yaşamanın onurunu sizler paylaşıyorsunuz. Bu güzel doğayı sizler yaşıyorsunuz. Antalya’ya daha güzel bir kent hazırlamak belediye başkanının görevidir. Başkanlarımız sizler için çalışıyor. Çabalıyorlar. O nedenle onları kutluyorum ve onları yürekten kucaklıyorum” dedi.
Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında, kalabalığa seslenerek söylediklerini herkesin tekrar etmesini isteyerek, “Ben söyleyeceğim siz tekrar edeceksiniz. Türkiye’ye bir barış mesajı vereceğiz. Antalya’dan verelim. Tamam mı ! Antalya’dan Karsa, Iğdır’a, Trabzon’a Sinop’a, Yozgat’a, Çankırı’ya, Çorum’a, Hakkari’ye, Diyarbakır’a, Mersin’e, Muğla’ya bütün Türkiye’ye selam olsun. Selam olsun barışa, yurtta barış dünyada barış, selam olsun barış isteyenlere” diye seslendi.
Konuşmaların ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve protokol üyeleri, akvaryumun açılış kurdelesini kesti. Açılışın ardından protokol akvaryumu gezdi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...