10 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

ORTAKÖY VE LAÇİN’E AÇIK CEZAEVİ

Ortaköy’ün Aşdağul beldesi ile Laçin’in Narlı Beldesine Açık Ceza İnfaz Kurumu açılması için çalışmalar başlatıldı.
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, “Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde ceza infaz kurumlarında kapasite ihtiyaçlarını karşılamak üzere planlanan Açık Ceza İnfaz Kurumu açılmasıyla ilgili Ortaköy ve Laçin ilçelerimizin talepleri olmuştur. Ancak ilgili bakanlık Çorum ilimizde bir Açık Ceza İnfaz Kurumu açılmasını planlamaktaydı, Ortaköy de Laçin de bizim ilçemiz tercih yapmamız mümkün değildi. Konuyu Adalet Bakanımız Sayın Sadullah Ergin’e ileterek iki ilçemizin de faydalanması için gerekli sözü aldık.” dedi.
Adalet Bakanı Sadullah Ergin talimatı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Aşdağul Beldesi ile Narlı Beldesi’nde atıl vaziyette duran kamuya ait yatılı Bölge İlköğretim Okulları ve müştemilatını Milli Eğitim Bakanlığından devir veya tahsis talebinde bulundu.
Devir veya tahsis işlemlerinin hızlandırılması için Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı M. Emin Zararsız ile görüştüğünü belirten Uslu, “İnşallah en kısa sürede sonuç alacağız. Kamuda koordinasyon sağlanması çok önem arz ediyor. Bir işi sonuçlandırmak sadece bir kurumla yeterli kalmıyor. Bizde her iki bakanlık arasında eşgüdümü sağlamak için uğraşıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığında onay vermesi halinde her iki okul atıl kalmaktan kurtulacak hem de her iki ilçemizde ekonomik hareketlilik sağlanacaktır” diye konuştu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...