5 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

TRAFİK KAZALARI MOBESEDE


Çorum’da çeşitli tarihlerde meydana gelen maddi hasarlı kazalar ve ilginç olaylar MOBESE kameraları tarafından görüntülendi. İhmal ve dikkatsizliklerin göze çaptığı kazaların ötesinde sıra dışı olaylar da renkli görüntülere sahne oldu.
MOBESE sisteminin ana hedefinin polis teşkilatının suç ve suçlularla mücadele etkinliğini arttırmak olduğunu ve vatandaşa daha iyi hizmet vermek olduğunu belirten Çorum Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan, “Bu amaçla il merkezinde 04.11.2009 tarihinde 42 ayrı noktaya kurulan 55 kamera ile kent merkezi 24 saat süreyle izlenmektedir. Şehrin önemli noktalarına yerleştirilen kameralar kanalıyla gelen canlı görüntüler kanalıyla olası bir olayda ekiplerimiz en seri şekilde olay yerine yönlendirilmektedir. Merkezde görevli personelimiz tarafından kameralar dikkatli ve etkin olarak takip edilmekte, meydana gelmesi muhtemel terör ve asayiş olaylarına en kısa zamanda müdahale edilmektedir. Ayrıca, MOBESE kameraları kanalıyla kavşaklar izlenmekte, kavşakta ışık ihlali yapan araçlar fotoğraflanarak sürücülere gerekli cezai işlem uygulanmaktadır. Bunun yanında şehrin giriş ve çıkışlarında bulunan 5 adet plaka tanıma sistemi ile çalıntı ve suça karışan araçların tespit edilmesi sağlanmaktadır” dedi.
Çorum’da şehrin güvenliği için belirli noktalara kurulan MOBESE kameralarıilginç görüntüler kaydetmeye devam ediyor. Hız ve dikkatsizlik nedeniyle meydana gelen trafik kazalarının yanı sıra MOBESE kameralarına kazaların yanı sıra şiddet uygulayanlara kadar birçok ilginç görüntü takılıyor. Görüntülerdeki ilk kaza, Cemil bey yolu KSS kavşağında sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucunda kontrolden çıkan otomobil orta refüje çıkarak demir parmaklıklara çarpıyor. Hıdırlık kavşağında kırmızı ışık ihlali yapan bir otomobil kamyonla çarpışıyor. Çevreyolu’n da sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybettiği otomobil ters döndükten sonra orta refüje çarparak durabiliyor.
MOBESE kameralarına yansıyan bir başka trafik kazası ise Vilayet kavşağında meydana geliyor. Kent merkezine doğru hızla ilerleyen bir otomobil, Baha bey kavşağından gelen ve kırmızı ışık ihlali yaptığı görülen bir başka otomobille çarpışıyor. Eşref hoca Caddesi’nde yaşanan bir başka trafik kazasında ise kırmızı ışıkta bekleyen bir araca arkasından gelen başka araç hızla çarpıyor. Çarpmanın etkisiyle her iki araçta savrularak fırlıyor. Vilayet kavşağında yaşanan başka bir trafik kazasında ise kent merkezi istikametine gitmekte olan bir otomobil paniğe kapılınca, Ilıca Caddesi’nden Gazi Caddesi’ne çıkmakta olan bir başka otomobile çarpıyor.

Düşünceni söyle, yorum yaz...