5 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

İBCİ BEŞ KİŞİYE CAN VERİP HAYATA VEDA ETTİ

1 Ekim 2012 tarihinde Alaca’da Günhan Mahallesi Yozgat Caddesi üzerinde saat 18.50 sıralarında meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan 18 yaşındaki Abdülsamet İbci’nin beyin ölümü gerçekleşti. Motosikletiyle arkasında bir arkadaşıyla birlikte bir kamyonete çarpan Samet İbci dört gündür ölümle pençeleşiyordu. Çorum Özel Hastanesi’nde tedavi altına alınan Samet İbci’nin dün öğlen saatlerinde beyin ölümünün gerçekleştiği, annesi Güneş İbci’nin oğlunun organlarının bağışlanması yönünde karar verdiği bildirildi.
Organları bağışlanan Samet İbci’nin ağabeyi Emre İbci’nin 17 Kasım 2005 tarihinde henüz bir haftalık evli iken Merzifon yolunda yaşanan bir kazada öldüğü, babası Emin İbci’nin de acıya fazla dayanamadığı ve kalp krizinden öldüğü öğrenildi. Eşini kaybeden anne Güneş Hanım, iki oğlunu da trafik kazasında kaybetmenin acısıyla belki de hayatının en zor imzasını atarak küçük oğlunun organlarını bağışladı.
Samet İbci’nin genç bedeninden alınacak sağlam organlar Türkiye’nin dört bir yanında organ bekleyen hastalara nakledilecek. Nakil için hemen düğmeye basıldı ve dün gece organları hayat bekleyen hastalara götürüldü.
Bir aile, 8 yıl içinde ikisi trafik kazası ve biri kalp kirinden olmak üzere üç büyük acıyı yaşadı. Güneş İbci artık evladının acısını bir nebze de olsa başkalarına hayat veren organlarını düşünerek dindirmeye çalışacak

Düşünceni söyle, yorum yaz...