4 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

Yılın din görevlileri seçilecek


Çorum’da faaliyetlerini sürdüren Çorum Diyanet Mensupları Derneği tarafından “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” sebebiyle yılın din görevlileri belirlenecek.
Diyanet Mensupları Derneği Başkanı Adem Duru, yeryüzünde Kabe’nin bir şubesi durumunda olan camilerin, inançların timsali, iffet ve istiklalin sembolleri olduğunu belirterek Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeni ile yaptığı açıklamada “Camilerimiz, inanan insanları hiçbir ayırıma tabi tutmadan, protokol sırası gözetmeden bünyesinde toplayan; sevginin, saygının kazanıldığı, kâmil manada insan olmanın yollarının öğrenildiği, âdete kişiyi Allaha ulaştıran bir pusula konumundaki kutsal yerlerdir” diye konuştu.
Bu haftada hem camilerin hem de toplumda çimento görevi gören din görevlilerinin sorunlarının dile getirilerek çözümüne katkı sağlamanın önemine de değinilecek. Duru, açıklamasında, hafta kapsamında 16 Ekim 2012 günü Devlet Tiyatro Salonu’nda düzenleyecekleri program ile Çorum Merkez ve köylerinde görev yapan Din Görevlileri arasından seçilen yılın İmam Hatibi, yılın Müezzin Kayyımı, yılın Kuran Kursu Hocası ve yılın Müftülük Personeline ödül verileceğini bildirdi.
ÇODİMDER Başkanı Duru törene tüm Çorumluları ve din görevlilerini de davet ederek haftanın hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...