2 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

MHP’den kampüs uyarıları

MHP İl Başkanı Ercan Daşdan, Hitit Üniversitesi Kuzey Kampüsü’nde yaşanan gelişmeler ve Çorumlu’nun taşıdığı kaygılarla ilgili Kulis Notları’nda yer alan değerlendirmeler üzerine yazılı bir açıklama yaptı.
Hitit Üniversitesi Kampus alanı ile ilgili olarak ortaya çıkan belirsizlikler ve konu hakkında yapılan değerlendirmelerin bir çok ortamda konuşulduğunu ve ortaya bilgi kirliliğinin çıktığını belirten Daşdan, ayrıca konunun yerel basının köşe yazılarında yer bulduğunu hatırlattı.
Daşdan, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Çorum’un geleceğini etkileyecek bir öneme sahip konu hakkında böyle bir ortamın oluşması öncelikle bir Çorumlu olarak bizleri konu hakkında açıklama yapmaya, yetkilileri konu hakkında ciddi bir yaklaşıma sevk etmeye sürüklemiştir.
MHP olarak konu hakkında çeşitli kesimlerde farklı değerlendirmelere ve söylentilere şahit olduğumuzu öncelikli olarak belirtmek isteriz. Bu söylentileri ve tavsiyelerimizi şu şekilde sıralamak istiyoruz.
Yer belirlenmesi konusunda rant söylentilerinin konuşulması,
Yanlış yer belirlendiği yönündeki görüşler,
Çorum’un geleceğine etkisinin tam olarak değerlendirilmediği,
İki ayrı kampus alanın uygun olup olmadığı,
Bilimsel tekniklerin (kamuoyu araştırması, anket v.s.) kullanılmasının doğru olacağı,
Ben yaptım oldu anlayışından artık vazgeçilmesi gerektiği,
Kamuoyu oluşturulması konusunda yetersiz kalındığı,
Sivil toplum örgütlerinin ve siyasi partilerin katılımı ile bir platform oluşturulmasının kaçınılmaz olduğu.
Hitit Üniversitesi Kampus alanının belirlenmesi ile ilgili olarak yukarıda saymış olduğumuz maddelerdeki konuların irdelenmesi ortak akıl ile hareket edilmesi halinde olumlu sonuçların çıkacağını, böylesine ciddi ve Çorum’un geleceğini etkileyecek bir meselesinin ciddi bir şekilde ele alınması ve yine ilimizin tüm renklerinin meseleye dahil edilmesi gerektiğini belirtmek isteriz.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...