2 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

‘Dava bitene kadar belediye başkanını tanımıyoruz’


CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, partisinin İl Danışma Toplantısı’nda yaptığı açılış konuşmasında, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün mahkeme tarafından aklanana kadar görevi bırakması gerektiğine işaret ettiklerini belirterek, “Pek çok yeri ziyaret ettik ancak Belediye’ye ziyaret yapmadık. Mahkeme bitip aklanana kadar da Belediye Başkanı’nı tanımıyoruz.” dedi.
Her üç ayda bir düzenli olarak partisinin İl Danışma Toplantısı düzenleyeceğini bildiren Atlas, Özdoğanlar Düğün Salonu’nda gerçekleştirdikleri toplantıyla parti yöneticilerini bir araya getirdi.
Divan heyetinin oluşumundan sonra, toplantı hakkında bilgi veren Atlas, alışıldık tipte toplantıların aksine, herkesin bu toplantılarda söz hakkı bulunduğunu da sözlerine ekledi.
Toplantının basına açık ve kapalı olarak iki bölüm halinde devam edeceğini de sözlerine ekleyen Atlas, konuşmasında CHP’nin kuruluş tarihçesinden ve ülkeye verdiği hizmetlerden söz ederek, bugün gelinen noktada ülkenin tüm kurumlarının AK Parti iktidarı tarafından emperyalistlere peşkeş çekildiğini ileri sürdü.
Genel ve yerel siyaset konularına da değinen Atlas, konuşmasında şunları söyledi; “CHP demek, emperyalizmin yenilgisi demektir. CHP demek ilk müze, ilk fabrika, demektir. Şeker fabrikası olmak demektir, banka demektir. Anadolu Ajansı demektir. CHP demek saymakla bitmeyecek bir dünya kurum demektir. 19250 yılları arasında bu toprakları tüm zorluklara rağmen, yokluğa ve üstelik de Osmanlı’nın borçlarını ödeme pahasına vatan yapan CHP’dir.
Son 10 yıla bakınca her kurumun masa başında emperyalistlere peşkeş çekildiğini görüyoruz. Üretim sistematik olarak yok olma tehlikesi ile karşı karşıya bırakıldı. 10 yıl öncesine kadar her şeyi ihraç ederken, bugün her şeyi ithal eder duruma geldik. Bu da yetmedi Atatürk devrimleri ve Cumhuriyet’in kazanımları ile rövanş almaya başladılar. Terör akıl almaz şekilde büyüdü ve büyük şehirlerde cirit atar hale geldi.
Eğitim arapsaçı, yargı allak bullak. Deniz Feneri hırsızlarını korumaya aldılar. Şunu bilsinler ki, hangi siyasi görüşten olurlarla olsunlar vatandaş bunun hesabını sandıkta soracaktır.
Yerel yönetimlerde de yolsuzluklar bir türlü bitmiyor. Cumhuriyet tarihinden beri adı hiç bir zaman yolsuzlukla anılmayan Çorum, bugün yolsuzluklarla çalkalanıyor.
İçinden çekler çıkan kasalar, belgeli kayıtlı rüşvet pazarlıkları ortaya çıktı. Şu anda yargılama devam ediyor.
Kendilerinden olmayan belediyelere şafak operasyonu düzenlerken, suçu olmayana görevden el çektiriyorlar. Belediye kendilerinden olunca, ağır cezada yargılanan başkanlarına dokunmuyorlar.
Biz göreve geldikten sonra yaptığımız nezaket ziyaretleri kapsamında belediyeyi ziyaret etmedik. Şimdi tanımıyoruz, dava biter aklanırsa o zaman ziyaret eder, görevimizi yaparız.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...