2 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

AŞEVİ YENİ YERİNDE

Çorum Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde bulunan ve ihtiyaç sahibi aileler ile öğrencilerin günlük sıcak yemek ihtiyacını karşılayan Aşevi dünden itibaren yeni yerinde hizmet vermeye başladı.
Çorum’da 1991 yılından beri Üçtutlar Mahallesi Fatih Caddesi üzerinde hizmet veren ve Çorum Belediyesi’ne devredildikten sonra yıkımı sağlanan Aşevi dün saat 12.00’den itibaren Çepni Mahallesi Hıdırlık Caddesi üzerinde bulunan Belediye Müzayede Salonu’nda yemek dağıtımına başladı.
Bir aşçı ve iki görevli olmak üzere üç personelin hizmet verdiği Aşevinde günlük, ihtiyaç sahibi 105 aile yaklaşık 400 vatandaşın yanı sıra engelli ve rehabilitasyon eğitimi veren okullardaki 205 öğrenci, Çorum Valiliği Gençlik Merkezi’ndeki 70 öğrenci ile Kimsesizler Evi’nde kalan 9 kişiye sıcak yemek verecek.
Öte yandan Aşevi’nde ilk günkü mönüde Tas Kebabı, Pirinç Pilavı, Baklava yer aldı. Aşevinden yemek alanlara ayrıca ekmek dağıtılıyor.
Bu arada Aşevi’nin kendilerine uzaklaştığını dile getiren bazı vatandaşlar yemek almaya gelmek yerine Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün yaptığı gibi yemeklerin evlerine teslim edilmesi gerektiğini, bu sayede daha modern ve insancıl bir şekilde yemek alabileceklerini vurguladılar. Bunun olmaması halinde belli noktalardan aşevine gelebilmek için servis konulabileceğini de dile getirdiler.
Eski Aşevi’nde oturarak yemeklerini yiyen bazı vatandaşlar ise yeni Aşevi’ne de masa ve sandalye isterken, bazı vatandaşlar da yemek almaya geldiklerinde oturacak yer bulamadıklarını, Aşevi’nin dışına Ulumezar girişine oturmak için bölümler yapılması talebinde bulundu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...