1 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

OĞUZLAR CEVİZ FESTİVALİYLE ŞENLENDİ

Oğuzlar Belediyesi tarafından düzenlenen 13. Altınkoz Ceviz, Doğa ve Su Sporları Festivali başladı.
Festival ateşinin AKP Çorum Milletvekili Cahit Bağcı tarafından yakılması ve Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan festivalin açılış törenine Vali Yardımcısı Hamdi Bolat, Milletvekili Cahit Bağcı, Oğuzlar Kaymakamı Halil İbrahim Çelik, 19. Dönem Çorum Milletvekili Adnan Türkoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yakup Keleş, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Eker ve meclis üyeleri, Oğuzlar Belediye Başkanı Ali Uyanık, Osmancık Belediye Başkanı Bekir Yazıcı, AKP İl Kadın Kolları Başkanı Arife Betül Gülgün ve yönetim kurulu üyeleri, AKP İl ve ilçe teşkilatı yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.
Program kortej yürüyüşünün ardından Cumhuriyet Meydanı’ndaki açılış etkinliği ile devam etti. Çorum Belediyesi Mehter takımının gösterisinin ilgi gördüğü festivalin açılışında konuşan Belediye Başkanı Ali Uyanık, ilçenin ülkede bir marka olduğunu, dünyada artık markaların yarıştığını ve bu yarışta mesafe almak adına böyle bir etkinlik yaptıklarını bildirdi.
Milletvekili Bağcı da Oğuzlar’a yapılması planlanan sahil yolu projesi için çalışmaların devam ettiğini ve hedeflerinin en kısa sürede bu projeyi hayata geçirmek olduğunu vurguladı.
Kaymakam Çelik ise önemli bir ceviz üretim merkezi olan ilçenin tanıtımına festivalin katkısını anlattı.
Konuşmaların ardından ceviz ve ceviz ürünleri yarışmasında dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Daha sonra festival etkinlikleri kapsamında ayrıca ceviz ürünleri standı açıldı. Ceviz ürünleri standını gezen protokol üyelerine cevizden ürünlerinden yapılan yiyeceklerden ikram edildi.
Festival kapsamında 2-3-4 Ekim’de panel, konferans, trekking, oryantring etkinlikleri, 5 Ekim’de su sporları etkinliği illüzyonist gösterileri, Esra Özmen müzik şöleni, İlker Atak Show ve 6 Ekim günü ise karakucak güreşleri yapılacak.

Düşünceni söyle, yorum yaz...