1 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

GÜNDÜZ GÖZÜNE CAMİ SOYGUNU

Çorum’da bir camiye giren kimliği belirsiz kişi veya kişiler yaklaşık 5 bin TL’yi alarak kayıplara karıştı.
Edinilen bilgilere göre, olay Gülabibey mahallesinde bulunan Huzur Cami’nde meydana geldi. Cuma günü caminin genişletilmesi için yapılacak olan inşaat çalışmaları nedeniyle namaz çıkışı sonrası cemaatten yardım toplandı. Cami görevlileri cemaatten toplanan yardım paralarını caminin alt katında bulunan kasaya koydu. Sabah saat 11.00 sularında camiye gelen kimliği belirsiz kişi veya kişiler alt katta bulunan bölüme girerek kasada bulunan yaklaşık 5 bin TL’lik yardım parasını alarak kayıplara karıştı.
Hırsızlık olayı cami görevlisinin öğle namazı için camiyi açmasıyla birlikte ortaya çıktı. Durumu polise bildiren görevli polisi arayarak Huzur Cami’nin soyulduğunu söyledi. Bunun üzerine olay yerine polis olay yeri inceleme ekipleri camide inceleme başlattı.
Tornavidayla zorlandığı tahmin edilen kasa üzerinde parmak izi alan polisler ayrıca çevrede bulunan güvenlik kameralarının kayıtlarını da inceledi. Haftalık izinde olan cami imam hatibi Bayram Demirtaş’ın da ifadesine başvuran polis ekipleri zanlıların yakalanması için çalışma başlattı

Düşünceni söyle, yorum yaz...