1 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

‘ BU MİLLETE EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ YAPIYORLAR”


Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şubesi’nin genel kurulu dün yapıldı. Vakıf Merkezi’nde gerçekleştirilen ve iki adayın yarıştığı genel kurula CHP Milletvekili Tufan Köse, İl Başkanı Cengiz Atlas, Merkez İlçe Başkanı Saim Topgül, İşçi Partisi İl Başkanı Mehmet Patlar, Merkez İlçe Başkanı Müslüm Akkuş’un yanısıra çok sayıda vakıf üyesi ve vatandaş katıldı.
Divan Başkanlığını Vakıf Bölge Sorumlusu Arslan Köse’nin yaptığı genel kurulda ilk sözü Genel Başkan Ercan Geçmez aldı. Geçmez yapılanın genel kurul değil cem olduğunu söyledi. Geçmez, Türkiye’de siyasetin nefret söylemi ve ötekileştirme üzerinden yapıldığını belirterek, aleviler ile sünnilerin birbirine düşürülmeye çalışıldığını öne sürdü. Geçmez, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli nefret söylemleri içerisinde olduğunu, bir yandan Çorum’a gelip Alevilerin canlarının, kanlarının helal olduğunu söyleyen ve Neşet Ertaş’ın dedelerini öldüren Ebu Suud’u kahraman ilan ederken diğer taraftan gidip Neşet Baba’nın cenazesini kullanmaya kalktığını söyledi. Bunun tam bir ikiyüzlülük olduğunu ve çirkin kaçtığını kaydeden Ercan Geçmez, birlik ve beraberliği bozmaya kalkanların her zaman karşısında olacaklarını da dile getirdi.
Suriye’deki bir diktatörün alevi kimliği ile Türkiye’deki alevileri özdeşleştirerek kin ve nefret güttüğünü de öne süren Geçmez, “Sünni vatandaşlarımız da buna karşı çıkmazlarsa aynı suçu işlemiş sayılırlar” dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...