28 Eylül 2012 Haber Yayın Tarihi:

“ÖLDÜRDÜĞÜME ÇOK PİŞMANIM”

Öz dayısını, 40 yaşındaki teyzesinin kendisinden 20 yaş küçük biriyle aşk yaşamasına izin verdiği iddiasıyla bıçaklayan M.D. isimli genç, dayısının ölmesi üzerine hakim karşısına çıktı.
Ağır Ceza Mahkemesi’nde verdiği ifadede dayısı Ahmet Temel’in kız kardeşi ile gezdiği iddiası ile kendisinden S.C.’yi korkutmasını ve yaralamasını istediğini iddia eden M.D. bunun üzerine kendisinin de S.C. isimli şahsı bacağından bıçakladığını söyledi.
Aradan geçen birkaç gün sonra sigarası bittiği için dışarı çıktığını ve bu sırada S.C. ile teyzesi A.K.’nın bisikletle geldiğini gördüğünü belirten M.D., önlerini kestiğini ve bir süre konuştuktan sonra dayısının nerede olduğunu sorduğunda teyzesinin kendisine dayısının S.C.’nin boşanmış olan ablası S.C.’nin evinde olduğunu söylediğini dile getirdi. “teyzeme utanmıyor musun oğlun yaşındaki adamla geziyorsun deyince teyzem sen karışamazsın dayının haberi var deyince dayımı aramak istedim. Bir süre önce S.C.’yi teyzemle gezdiği için bıçaklattıran dayıma bu durumu sormak için S.C.’in telefonunu aldım aradığımda dayıma senin namus anlayışın bu mu ablasıyla gönül eğlendirmek için kardeşini peşkeş çekiyorsun deyince dayımda bana küfretti. Kendisine yanına gelerek konuşmak istediğimi söyledim S.C’nin evine doğru yola çıktım” diyen M.D.daha sonra dayısı ile aralarında gönül ilişkisi olduğunu iddia ettiği S.C.’yi Kale Parkı yakınında gelirken gördüğünü kaydetti. Dayısı Ahmet Temel ve S.C.’nin elinde soba bulunması nedeniyle bıçağını çıkardığını söyleyen M.D. , “Dayım S.C.’ye kardeşini bıçaklattığını söyleyeceğimden çekinmiş olacak ki konuşmama bile fırsat vermeden elindeki sopayla vurmaya çalıştı. Dayı yapma diye uyardım ama küfrederek sopayı savurmaya devam etti. Bu sırada sopayı yakaladım ve elimdeki bıçağı savurdum. Bacağına gelmiş ve kanıyordu. Oraya oturdu ve bacağını bağladı bu sırada S.C. yoldan bir araç çevirmeye çalışıyordu ben de bir süre sonra olay yerinden ayrıldım” dedi.
Mahkemede tanık olarak dinlenen A.K. ise “Tutuklu sanık M.D., öz yeğenim olur. Ölen de kardeşimdi. Benim S.C. ile duygusal ilişkim var. M.D., benim S. ile ilişkim olduğunu bilmiyordu. O gece M.D., beni S. ile bisikletle gezerken gördü ve çok kızdı. Ben de kardeşimin olaydan haberdar olduğunu söyledim. Sonra M.D. ile dayısı bu yüzden kavga etmiş ve Ahmet bıçaklanarak öldürülmüş ben olayı görmedim” dedi.
Ahmet Temel’in eşi 40 yaşındaki L.T ise verdiği ifadede, “Ben Ahmet’in 15 yıllık eşiyim. 4 ay önce İstanbul’dan Çorum’a taşındık. Taşınmadan önce Ahmet sürekli olarak 2 haftada bir Çorum’a gelir giderdi. Meğer eşimin de S.C.’nin kız kardeşi ile ilişkisi varmış. Eşime böyle bir ilişkisinin olduğunu söylediğim de ‘Bir hata yaptım artık bir daha olmayacak’ demişti. Ben de çocuğumun hatırına ve yuvamın dağılmaması için bazı olayların üstüne gitmemiştim” dedi.
Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk haline karar verip, eksiklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi ileri bir tarihe erteledi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...