25 Eylül 2012 Haber Yayın Tarihi:

Demiryolu olmazsa olmazımız’

Ece Banyo Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, dün SKYTÜRK 360’da canlı yayına katılarak Ece Banyo’nun gelişimi ve Çorum ekonomisi hakkında bilgi verdi.

“KOBİ Pusulası” programında soruları cevaplandıran Ece Banyo Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz firmanın en büyük gücünü çalışanlarından aldığını belirtirken, firmanın nasıl geliştiği, KOBİ’den büyükler ligine nasıl çıktığını, bir firmanın gelişmesinde nelere dikkat edilmesi gerektiği, Ece Banyo’nun üretimini geliştirmesi, firmanın yurt dışı faaileyetleri gibi konularda konuştu. Firmanın kapısında “Bu işyerinde patron yoktur” yazdığını anlatan Çenesiz, “En büyük gücümüzü çalışanlarımızdan alıyoruz. Sadece bir kişinin dediğiyle yürüyen bir sistemimiz yok. Herkesin fikri değerli. Firmayla birlikte bu nedenle çalışanlarımız da gelişti.” diye konuştu.
Çenesiz üretimini Çorum’da, pazarlamasını İstanbul’da yapan bir firma olarak Merzifon Havaalanı’nın sivil trafiğe açılmasının büyük kolaylık sağladığını ancak Çorum için demiryolunun olmazsa olmaz olduğunu kaydetti. “Çorum gibi bir sanayi şehri bir an önce demiryoluna kavuşmalı” diyen Çenesiz, Çorum makine sanayinin de önümüzdeki dönemde ciddi mesafe kat edeceğini vurguladı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...