25 Eylül 2012 Haber Yayın Tarihi:

ÇORUMCA“MUTFAK ROBOTU”


Ferhat Atak’ın sahibi olduğu Atak Endüstriyel, mutfak ve gıda makineleri imalatında adından söz ettirmeye başladı.
Sadece Çorum’da değil bir çok ilde bulunan lokanta ve gıda imal eden işyerlerine ürünlerini pazarlayan Fehat Atak, firma olarak bazı ürünlerde seri üretime de geçtiklerini vurguladı. Amaçlarının hijyenik bir ortamda gıdaların hazırlanması ve hizmetin uygun şekilde yapılabilmesi olduğunu dile getiren Atak, kuzine, fırın, yer ocağı, hazırlık üniteleri, pişirme üniteleri, soğutucular, servis üniteleri, arabalar, istif rafları, bulaşık üniteleri, mutfak ekipmanları, hastane ekipmanları ve sarf malzemelerini ürettiklerini belirtti.
Bıçak sterile eden makinenin yanı sıra fritöz, main marie, pizza fırınları, yufka ocağı, yufka makinesi, et kıyma makinesi, ekmek doğrama makinesi hamur makinesi gibi daha bir çok ürünü Küçük Sanayi Sitesi 71. Sokak üzerindeki fabrikada ürettiklerini belirten Atak, üretilen cihazları görmek isteyenlerin Cengiz Topel Caddesi 54-A adresindeki Showroom’da daha ayrıntılı bilgi alabileceğini de söyledi.
Seri üretimleri arasında doğrama makinesinin öne çıktığını belirten Ferhat Atak, “doğrama makinesinde seri üretime geçtik. 4-5 kilogramlık bir malzemeyi saniyeler içerisinde doğrayıp küçük parçalara ayırabiliyor. Bu sayede özellikle pide fırınları, lokantalar ya da kışlık melemen yapan bayanlar tercih ediyor” dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...