24 Eylül 2012 Haber Yayın Tarihi:

“ÜLKENİN EN ÖNEMLİ SORUNU TERÖRDÜR”

Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, yaklaşan yerel seçimler öncesinde seçim startı vermek ve bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Cuma akşamı Çorum’a geldi
Çetinkaya üç günlük program kapsamında ilk olarak Cuma akşamı parti binasında bir basın toplantısı düzenleyerek ülke gündemini değerlendirdi. Türkiye’nin şu anda en öncelikli konusunun terör olduğunu vurgulayan Çetinkaya, artık her gün onlarca şehit haberi alındığını, bölücü terörün içeride taban bulamadığını ama dış bağlantılarla gerçekleştiğini dile getirdi.
Çetinkaya, “Sözde müttefik ABD bölge istihbaratının tamamını bizimle paylaşmıyor. 24 saatin 18 saatini bizimle paylaşıyor. 6 saat tamamen gizli. ABD İncirlik üssünden insansız hava uçaklarını bölge de kullanıyor. Artık terörün kökünün kazınması gerekiyor” dedi.
Suriye’de yaşananlara kayıtsız kalınamayacağını belirten her Müslüman’ın din kardeşinin derdini dert edinmesi gerektiğini anlatan SP Genel Sekreteri Çetintaya, ABD’nin bu ülkeye Türkiye’nin müdahale etmesini istediğini, Kuzey Suriye ile Türkiye arasında tampon bölge kurularak çekiç gücün yeniden etkin hale gelmesinin talep edildiğini hatırlattı.
Peygamber Efendimize yapılan hakaretlere de değinerek küresel emperyalizmin İslam Düşmanlığı bulunduğunu ve bunu her fırsatta ortaya koyduklarını bildiren Tacettin Çetinkaya “ABD Peygamberimize hakaret edenlere hep yardım ve yataklık yapıyor. İslam dini Hakkı üstün tutan bir dindir. Peygamber Efendimiz ise Hak ve son peygamberdir. ABD’deki hakaret içeren ‘Müslümanların masumiyeti’ filmi kabul edilebilir değil. Filmin yapımcısı da zaten filmi provokatif bir siyasi, tutum için yaptığını itiraf etti. İslam dünyası ve Müslümanlar çeşitli protestolarla bunu tel’in ediyor. İslam en üstündür ve ondan daha üstünü yoktur. Dünyada huzur ve barış ancak İslam’la mümkündür. İslam düşmanları ne yaparlarsa yapsınlar Hakk’ı üstün tutan İslam hakim olacaktır. Bu da çok yakındır” diye konuştu.
Çetinkaya partilerinin ABD ve küresel emperyalizmin bütün bu yaptıklarını deşifre etmek, Müslümanların birlik ve beraberliğini sağlamak amacı ile çalışmalarını sürdüreceğini sözlerine ekledi.
SP Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya ve beraberindeki Saadet Partili yöneticiler haftasonu da vatandaşla biraraya geldi. SP’lilerin çalışmalarına Ayakkabıcılar Arastası ile başladıkları ve gün içinde çeşitli bölgelerde vatandaşla buluşarak partilerinin çalışmalarını anlattıkları öğrenildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...