24 Eylül 2012 Haber Yayın Tarihi:

ÇORUMLU POPSTAR BELGİN BÜYÜLÜYOR

Çorum’un gözde eğlence mekanlarından Vadi Restaurant’ta sahne almaya başlayan Popstar Alaturka Yarışması yıldızlarından Belgin Çorumlu sanatseverleri büyülüyor.
Samsun Yolu 3. Kilometrede faaliyetlerini yıllardır sürdüren Vadi Restaurant, 2008 yılında bir televizyon kanalında yayınlanan Popstar Alaturka isimli yarışmaya katılan İzmir’li Belgin ile çalışmaya başladı. Geçtiğimiz Cuma akşamından beri ilimizde olan ve ilk kez Çorum’a geldiği öğrenilen Popstar Belgin seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla Çorumlu sanatseverlerin ilgisini çekti.
Hem sesi hem de fiziği ile Vadi Restaurant müşterilerini geç saatlere kadar seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla eğlendiren Bilgin aynı zamanda Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı’nda okumayı da sürdürüyor.
Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Fantezi Müzik dallarında seslendirdiği eserlerle Çorumluların da beğenisini kazanan Belgin’in uzun süre Çorum’da kalacağı, Belgin’e klayvede ilimizin yerel sanatçılarından Bünyamin Taşdemir’in eşlik ettiği ve rezervasyon için 227 35 33 numaralı telefonun aranabileceği belirtildi.
Müzik ve oyunculuk ile yakından ilgilenen ve Popstar Alaturka yarışmasında 7 hafta yarışan Belgin’in aynı zamanda Tanbur, Gitar ve Piyano çaldığı, basketbol ve yüzme sporu ile ilgilendiği de öğrenildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...