24 Eylül 2012 Haber Yayın Tarihi:

‘Çok çalışın,İşinize âşık olun’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Duduoğlu Döküm Sanayi sahibi Sanayici Mustafa Duduoğlu, Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nün açılış dersini yaptı.
Bugün saat 9.30’da düzenlenen ilk ders açılışına Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Aykul’un yanı sıra Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.
Çorum’un ilk ve köklü sanayicilerinden Mustafa Duduoğlu, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğrencilerine işlerini aşık olmaları ve çok çalışmaları gerektiğini istedi. Çorum’un sektörde çok sayıda firmaya sahip olması nedeniyle öğrencileri şanslı gördüğünü belirten Duduoğlu, “Çok çalışın, size ihtiyaç var. Çünkü yapılacak çok işimiz var. Sizleri güzel şeyler bekliyor. Kendinizi iyi yetiştirin. özöl sektörde iş sahası geniş. Mutlaka yabancı dil öğrenin. Bilgisayarı, teknik resmi bilin. Uyumlu olun.” diye konuştu.
Öğrencilerin sorularını da cevaplandıran sanayici Duduoğlu’na ders bitiminde Prof. Dr. Halil Aykul tarafından teşekkür onurluk verildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...