24 Eylül 2012 Haber Yayın Tarihi:

AZMİN ZAFERİ; KOMİLİKTEN PATRONLUĞA

Uzun yıllar büyük kentlerde yemek sektöründe kontrolörlük gibi hizmetlerde bulunan Remziye Eken ve oğlu Sarper’in işleteceği Adana Sofrası’nın açılışı önceki gün yapıldı. Açılışa Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İŞKUR İl Müdürü Zafer Eyvaz, CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, CHP Merkez İlçe Başkanı Saim Topgül, CHP İl, Merkez İlçe yöneticileri, CHP’li eski yöneticiler, Aşçılar ve Lokantacılar Odası Başkanı Yusuf Turan, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özkan Şanal, Yeniyol Mahallesi Muhtarı Seydi Demiray, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Belediye Meclis üyeleri, KOSGEB yetkilileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Törende konuşan Faruk Altuntaş Sarper Eken’in İŞKUR’in girişimcilik eğitimine katıldığını belirterek bundan sonra KOSGEB deştiği için kuruma başvurarak hibe alacağını bildirdi.
İŞKUR’in girişimcilik eğitiminden bugüne kadar ilimizden Bin 250 kişinin yararlandığını belirten Eyvaz ise bugüne kadar 195 işyerinin açıldığını, bunun da 1000 kişiye istihdam anlamına geldiğini vurguladı. Zafer Eyvaz bu tür eğitimlerin işsizliğin azalmasına katkısını da anlattı.
İŞKUR VE KOSGEB’in güzel işbirliği sayesinde ilimizde işsizliğin azalmasına yüzde 0.5 bir katkı sağlandığını anlatan Başkan Külcü ise “Türkiye’de işsizlik yüzde 9, ilimizde ise yüzde 6 düzeyindedir. Yapılan bu çalışmalar ile işsizlik daha da azalacaktır. Ayrıca bu işbirliği kalifiye eleman sorununu da çözecektir” dedi.
Konuşmaların ardından açılış için dua yapılırken, açılış da Külcü, Atlas ve Turan tarafından yapıldı. Açılışın ardından davetlilere ikramda bulunuldu.
Adanalı ustaların hazırlayacağı özel mönüleri ile dikkat çekecek olan 140 kişilik restaurantın düğün, mevlit, toplantı gibi yemeklere açık olduğunu, ayrıca özel günler için siparişle meze ve özel yemekler yapacaklarını dile getiren Sarper Eken Hakiki Adana Kebap başta olmak üzere tüm Adana yemek çeşitlerini Çorumluların beğenisine sunacaklarını ifade etti.
İşletmede sabah 07.00’den itibaren Adana Kebabın yanında kuşbaşı ciğer, ciğer şiş, tavuk kuşbaşı, şiş, tavuk kanat, Alinazik, içli köfte, sarımsaklı köfte, külbastı, pirzola, hünkar beğendi, humus, muammara, tarator, dereotu ve yoğurtlu meze, havuç mezesi, yoğurtlu patlıcan, şakşuka, mevsim salata, ezme salata, soğan salata, patlıcan salata, Adana bumbar, şırdan, şekerpare ve özel Adana Sofrası tatlısını da bulmak mümkün.

Düşünceni söyle, yorum yaz...