18 Eylül 2012 Haber Yayın Tarihi:

ÜÇDAM KÖYÜNDE OTAĞ, KARGI’DA TELEFON MUHABBETİ.!

blankAfyon karahisar’da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan askerlerden Ulaştırma Er Bayram Uluer, memleketi Çorum’da son yolculuğuna uğurlandı.
Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi (Gata)’nde 24 asker için düzenlenen törenin ardından, Uluer’in naaşı karayolu ile Çorum’a getirildi. Konvoy eşliğinde Üçdam köyüne getirilen şehidin naaşı, vatandaş tarafından karşılandı.
Şehidin naaşı, Türk bayrağına sarılı bir şekilde askerlerin omuzlarında ambulanstan alınarak törenin yapılacağı köy meydanına getirildi. Şehidin yakınları tabuta sarılarak göz yaşı dökerken, Millet vekili ve yetkililere otağ kuruldu. Şehidin annesi Nurdane ve babası Arif Uluer’in ayakta durmakta güçlük çektiği bir ortamda yetkililerin çadırda oturmaları yadırgandı. Fenalık geçiren Ferdane Uluer’e, 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından ambulansta müdahale edildi.
Sağlık Bakan yardımcısı Agah Kafkas. Ve AKP Çorum Milletvekili Salim Uslu’ya şehit Er Bayram ULUER’in cenaze merasiminde tepki yağdı. Vatandaşlara hitaben konuşma yapan Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas ‘Size Başbakanın selamını getirdim’ dedi. Kalabalık içerisinde bulunan bazı vatandaşların ise, ‘Yeter artık. Bu kanlar sizin yüzünüzden dökülüyor. Sizleri burada görmek istemiyoruz. Buradan çekin gidin’ oldu. Kısa süren bir sessizliğin ardından Şehit cenazesi ebedi istirahatgahıne defnedildi.
MİLLET DUADA BAKAN YARDIMCISI MESAİDE
Çorum/ Kargı ilçesine Şehit cenazesine katılan bakan yardımcısının lakayt davranışı objektife yakalandı.
Binlerce kişi şehit Er’in cenaze namazında saf tutup dua ederken Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas’ın telefonuna gelen mesajlarla ilgilenmesi objektiflere yakalandı. Dua etmesi gereken Bakan Yardımcısı bu davranışının fark edildiğini anlamasına rağmen davranışını sürdürmesi tepkilere neden oldu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...