17 Eylül 2012 Haber Yayın Tarihi:

Oto Pazarı yeni adresinde Traktörcüler Kerebigazi’ye


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, il merkezindeki traktörcülerin, geçtiğimiz günlerde temeli atılan traktörcüler sitesi tamamlanana kadar, Oto galericilerin boşalttığı Kerebigazi Otoparkı’na taşınacağını açıkladı.
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Kerebigazi Otoparkı’ndan Oto Galericiler Sitesi’nin bulunduğu bölgeye taşınan ve bu hafta ilk kez kurulan yeni oto pazarını inceledi.

Başkan Külcü, Oto Galericiler Derneği yöneticileri ile birlikte yeni ikinci el oto pazarını gezerek alıcı ve satıcılarla bir araya geldi.
Ücretsiz protokol
Yeni oto pazarıda bazı hizmetler ilk kez verilmeye başlandı. Pazar girişine ücretsiz oto alım-satım protokolü yapılması için bir birim kurulurken, ayrıca alınan aracın her hangi bir cezası ya da borcu olup olmadığı da ücretsiz olarak sorgulanıyor.
Asfalt ve mescit istediler
Pazara araçlarını getiren vatandaşlardan bazıları Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’den, zemin için asfalt ve bunun haricinde mescit ve ezan seslerini duymak için hoparlör talebinde bulundular. Vatandaşlar ayrıca, yeni oto pazarından dolayı Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür ettiler.
Traktörcüler, Kerebi Gazi’ye
Ziyaret sonrası değerlendirmelerde bulunan Külcü, il merkezindeki traktörcülerin, traktörcüler sitesi tamamlanana kadar Kerebi Gazi Otoparkı’ndaki dükkanlara yerleştirileceğini söyledi. Külcü, traktörcüler sitesinin 2013 yılı sonların tamamlanmasının planlandığını aktardı.
Oto Galericiler Sitesi’nin tamamlandığını ve merkezdeki esnafın büyük bir çoğunluğunun siteye taşındığını belirten Külcü, taşınmakta direnen esnafın dükkanlarının da zabıta ekipleri tarafından mühürlendiğini aktardı.
Külcü, merkezden siteye taşınan oto galericilerin yerine geçici olarak traktörcüleri getireceklerini belirterek, traktörcüler sitesinin 2013 yılı sonlarına doğru tamamlanmasının ardından merkezdeki traktörcüleri de şehir dışına taşımış olacaklarını kaydetti.

Düşünceni söyle, yorum yaz...