13 Eylül 2012 Haber Yayın Tarihi:

BAĞCILAR FESTİVALİ’NDE

Merkeziİstanbul’da bulunan Çorum Eğitimci Sanayici ve İşadamları Derneği (ÇESİAD) 14-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan bir etkinlikte yine Çorum’u tanıtmak amacı ile stant açacak.
ÇESİAD BaşkanıMehmet Yıldırım, geçen yıl Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı (ÇEKVA) ile ÇESİAD işbirliğinde İstanbul 2010 Fuarı’nda Çorum’un tanıtımına katkı sağladıklarınıhatırlattı. Yıldırım, geçen yıl ilki yapılan etkinliklerle Çorum standının büyük ilgi gördüğü belirtirken bu yıl da Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenecek etkinlikte stant açılarak ilimizin tanıtımının yapılacağı vurguladı.
İlki “7 Renk 8. Renkle Buluşuyor” sloganı ile düzenlenen etkinliğin ikincisinin “7 Bölge 7 Renk Kültür Sanat Festivali” olarak 22 il derneğinin ve Avrupa’nın önemli kentlerinin katılımı ile yapılacağını söyleyen Yıldırım, ayrıca konser, halkoyunları, sergi, yöresel ürünler, çocuk gösterileri, el sanatları ve dans gösterileri de gerçekleştirileceğini, organizasyonunun hazırlığının sürdüğü ve tüm Çorumluları etkinliklere davet ettiklerini kaydetti.
Etkinlikte bu yıl da Çorum standını ziyaret edenlere İskilip Dolması ve leblebi gibi ikramlarda bulunulacağı anlatan Yıldırım, standın her gün 16.00-24.00 saatleri arasında açık olacağını, ilimizi tanıtıcı film gösterisi ve CD, broşür gibi materyallerin dağıtılacağını belirtti.
ÇESİAD olarak 21 Eylül günü saat 21.00’de 3 bin kişilik kapalı alanda Çorum Gecesi’nin yapılacağını, fotoğraf sanatçısı hemşehrimiz Abdullah Agah Öncül, ses sanatçısıSüleyman Ergişi, Çorumlu Zübeyir ve Cemalettin Kurtoğlu’nun katılımı ile Çorumluları müzikle içiçe bir gece yaşatacaklarını anlatan Yıldırım organizede katkısı olan Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Çorum Belediyesi Eğitim Kültür Müdürü Mustafa Ercan, Çorum Turizm Müdürü Ali Özüdoğru ve diğer hemşerilerine teşekkür etti.

Düşünceni söyle, yorum yaz...