9 Eylül 2012 Haber Yayın Tarihi:

ŞEHİTLER PAZARTESİ TESLİM EDİLECEK

Afyonkarahisar’da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan 25 askerden 24’ünün cenazeleri Keçiören Ankara Adli Tıp Kurumu’nda yapılacak incelemelerin ardından yakınlarına teslim edilecek. Kimliği daha önce tespit edilen Emre Yıldırım’ın cenazesi ailesine teslim edildi.
Afyonkarahisar’da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamanın ardından şehit olan askerlerin cenazeleri ve yakınlarından alınan kan örnekleri Ankara Adli Tıp Kuruma’na gönderildi.
Adli Tıp Uzmanları, şehit cenazeleriyle ailelerden alınan kan örneklerini karşılaştıracak. Kimliklerin tespitinin ardından şehit cenazeleri ailelerine teslim edilecek.
Meydana gelen patlamada 25 şehitten kimliği tespit edilebilen er Emre Yıldırım’ın cenazesi ise ailesine teslim edildi. Ankara Adli Tıp Kurumu’nda şehitlerin DNA testi çalışmaları sürerken, aile yakınları GATA misafirhanesinde tutulduğu öğrenildi. Bazı şehit yakınları ise Adli Tıp Kurumu’nda beklemeyi tercih etti. Türk Kızılayı ile Keçiören Belediyesi ise, Keçiören Adli Tıp Kurumu bahçesine çadırlar kurarak, şehit aileleri ve burada çalışmalarını sürdüren basın mensuplarına yiyecek, içecek ikramında bulunuyor. Şehit yakınları için ise 3 ambulans çevik kuvvet ekipleri sağlık görevlileriyle birlikte Adli Tıp Kurumu bahçesinde hazır bekletiliyor.

“ŞEHİTLERİN CENAZELERİ BİR AKSİLİK ÇIKMAZSA YARIN TESLİM EDİLECEK”
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Afyonkarahisar’daki patlamaya ilişkin, “Şehit cenazelerinin adli tıptaki çalışmalarından sonra bir aksilik çıkmazsa pazar günü, gecikme yaşandığı taktirde ise pazartesi günü ailelerine teslim edileceği” açıklamasında bulunmuştu.

ÇORUMLU ER BAYRAM ULUER’İN YAKINLARI YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI
Öğle saatlerine doğru Çorumlu Er Bayram Uluer’in yakınları Keçiören Adli Tıp Kurumu’na gelerek, yetkililerden bilgi aldı. Gazetecilere açıklama yapan şehit yakınları, cenazelerin kendilerine Pazar günü teslim edileceğini söyledi

Düşünceni söyle, yorum yaz...