9 Eylül 2012 Haber Yayın Tarihi:

CHP ÇORUM İl Başkanı Cengiz Atlastan’tan tepki: “EĞLENECEK ZAMAN DEĞİL”

Atlas, “Dodurga ve Çorum Belediyesi’nin güreş organizasyonları düzenlediğini öğreniyoruz. Güreş ata sporumuz. Yiğitliğin simgesi bir spor. Şehitlerimiz de bizim için birer yiğit ve kahramandır. Güreşler onların anısına düzenlenebilir. Ancak güreşlerle birlikte eğlenceler, konserler düzenlenmesine bizim gönlümüz razı değil. Kimsenin de içinden gelerek katılacağını sanmıyoruz” dedi.
CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, başta Afyonkarahisar’daki elim hadise olmak üzere ülkenin her tarafından üzücü haberler alındığını, milletin peş peşe şehit acılarını yaşadığını belirterek, böylesi bir ortamda şenliklerin düzenlenmesinin, konserler verilmesinin doğru olmadığını söyledi. CHP İl Başkanı Atlas, “Dodurga ve Çorum Belediyesi’nin güreş organizasyonları düzenlediğini öğreniyoruz. Güreş ata sporumuz. Yiğitliğin simgesi bir spor. Şehitlerimiz de bizim için birer yiğit ve kahramandır. Güreşler onların anısına düzenlenebilir. Ancak güreşlerle birlikte eğlenceler, konserler düzenlenmesine bizim gönlümüz razı değil. Kimsenin de içinden gelerek katılacağını sanmıyoruz. İki şehidimizin acısı halen taze. Henüz toprağa bile veremedik. Arkalarından son dualarımızı edemedik” dedi.
CHP İl Başkanı Atlas, bu talep ve önerilerinin dikkate alınmasını isteyerek, “Bir ve beraber olduğumuzu herkese gösterelim. Acıların bizi daha da birleştirdiğini dosta düşmana haykıralım. Evlat acısıyla içleri kan ağlayan hemşehrilerimize ve tüm yurttaşlarımıza omuz verelim, acılarının acımız olduğunu gösterelim” diye konuştu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...